Prognoza pogody na 27 i 28 października

motyl

Jak informuje IMGW, niemal cała Europa jest pod wpływem rozległego niżu z głównym ośrodkiem nad Irlandią oraz wtórnym ośrodkiem przemieszczającym się znad Niziny Węgierskiej przez Polskę nad Ukrainę. Ze wspomnianymi ośrodkami związane są strefy frontów atmosferycznych. Polska pozostaje w napływającym z południowego zachodu powietrzu polarnym morskim, chłodniejszym na północy i cieplejszym na południu.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 981 hPa i będzie rosło.

W piątek zachmurzenie duże. Na północy kraju przelotne opady deszczu, w centrum i na południu jednostajne opady deszczu, na południowym wschodzie o natężeniu umiarkowanym i okresami silnym. Prognozowana wysokość opadów deszczu na południowym wschodzie Polski do 50 mm. Wysoko w Tatrach opady deszczu przechodzące w opady śniegu z przyrostem pokrywy śnieżnej o około 10 cm. Temperatura maksymalna od 7 st. C na północy do 12 st. C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych; na południowym wschodzie okresami porywisty, południowo-wschodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu, na południowym wschodzie początkowo o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów deszczu w Małopolsce do 15 mm, na Podkarpaciu do 25 mm, a na Lubelszczyźnie do 35 mm. Wysoko w Tatrach opady śniegu i przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm. Lokalnie, głównie na północy kraju mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 3 st. C na północnym wschodzie do 9 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, tylko na wybrzeżu północno-wschodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 70 km/h.

W sobotę zachmurzenie duże, na południowym wschodzie większe przejaśnienia. Okresami opady deszczu, w północnej części kraju jednostajne, w południowej przelotne. Wysoko w Tatrach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 5 st. C na Suwalszczyźnie do 13 st. C na Dolnym Śląsku i 15 st. C na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, z kierunków zachodnich, tylko nad morzem zmienny. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 70 km/h.

W piątek w Warszawie zachmurzenie duże. Możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 12 st. C. Wiatr słaby, południowo-zachodni skręcający na kierunki północne. W nocy zachmurzenie duże. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna 7 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 10 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany i porywisty, zachodni.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj