Watykan/ Modlitwa papieża o pokój na świecie i pojednanie ludzi zaślepionych władzą i nienawiścią

Franciszek2.jpg

Papież Franciszek modlił się w piątek o natchnienie przywódców narodów drogami pokoju, pojednanie ludzi zwiedzionych złem, „zaślepionych władzą i nienawiścią”. W bazylice Świętego Piotra przewodniczył różańcowi i adoracji eucharystycznej w dniu postu, modlitwy i pokuty w intencji pokoju na świecie.

„Spójrz na nas Maryjo! Jesteśmy tu przed Tobą. Jesteś Matką, znasz nasze znoje i nasze rany. Królowo Pokoju, cierpisz wraz z nami i za nas, widząc wiele swoich dzieci doświadczonych konfliktami, udręczonych wojnami rozdzierającymi świat” – mówił papież podczas nabożeństwa. Udział w nim wzięli między innymi uczestnicy trwającego w Watykanie synodu.

Dodał: „W tej mrocznej godzinie zanurzamy się w Twoich jaśniejących oczach i powierzamy się Twojemu sercu, wrażliwemu na nasze problemy”.

Franciszek modlił się do Matki Bożej: „Ponownie ujmij się za nami w tych czasach rozdartych konfliktami i spustoszonych orężem. Zwróć swoje miłosierne spojrzenie na rodzinę ludzką, która zagubiła drogę pokoju, wolała Kaina od Abla i tracąc poczucie braterstwa nie znajduje atmosfery domu”.

„Wstawiaj się za naszym światem znajdującym się w niebezpieczeństwie i zamęcie. Naucz nas przyjmować i troszczyć się o życie – każde ludzkie życie! – i odrzucać szaleństwo wojny, która sieje śmierć i przekreśla przyszłość” – mówił papież.

Wskazał na potrzebę nawrócenia.

Prosił Maryję: „Pomóż nam stać na straży jedności w Kościele i być budowniczymi komunii w świecie. Przypominaj nam o znaczeniu naszej roli, spraw, abyśmy czuli się odpowiedzialni za pokój, wezwani do modlitwy i oddawania czci Bogu, do wspierania i działania na rzecz całej ludzkości”.

„O własnych siłach nie damy rady, bez Twojego Syna nie możemy niczego uczynić” – zaznaczył Franciszek.

„Błagamy o miłosierdzie, Matko miłosierdzia; o pokój, Królowo pokoju! Wstrząśnij duszami uwięzionymi w pułapce nienawiści, nawróć tych, którzy podsycają i wzniecają konflikty. Otrzyj łzy dzieci, wspomagaj samotnych i starszych, podtrzymuj rannych i chorych, chroń tych, którzy musieli opuścić swoją ojczyznę i ukochane osoby, pocieszaj zniechęconych, przywracaj nadzieję” – powiedział.

Matce Bożej poświęcił świat, zwłaszcza kraje i regiony ogarnięte wojną.

„Natchnij drogami pokoju przywódców narodów. Pani wszystkich ludów, pojednaj swoje dzieci zwiedzione złem, zaślepione władzą i nienawiścią” – mówił papież.

(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj