Znane marki coraz mniej się liczą, cena decyduje o zakupie

sklep.jpg

Dzięki cenom niższym o 20-30 proc. marki własne sieci handlowych szturmem podbijają rynek. 35 proc. konsumentów ocenia ich jakość tak samo jak produktów renomowanych wytwórców – pisze w piątek „Rzeczpospolita”.

Jak podaje „Rz”, marki własne w ujęciu wartościowym odpowiadają już za 22 proc. naszych wydatków na podstawowe produkty chemiczne i spożywcze, ilościowo zaś ich znaczenie w koszykach zakupowych jest jeszcze większe.

 

„Rzeczpospolita”, powołując się na przygotowane dla niej dane GfK – An NIQ Company wskazuje, że jest to efekt niższych cen i ich rosnącej popularności.

 

„Produkty marki własnej Biedronki – Nasze Smaki – są najczęściej kupowane w kategorii dań gotowych. Podobnie jest z inną marką własną tej samej sieci – Go Vege, która jest najbardziej popularna, jeśli chodzi o roślinne zamienniki mięsa i nabiału – wymienia ją wśród kupowanych 20 proc. osób. Świetnie radzą sobie także Kraina Mięs (Biedronka) i Kraina Wędlin (Biedronka), które plasują się w pierwszej piątce, po które najczęściej sięgają polscy konsumenci, gdy mówimy o mięsie i rybach i mają po 12 oraz 17 proc. wskazań. W czołówce jest także Pikok z oferty Lidla z 8 proc. wskazań” – pisze „Rz”.(PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj