Prognoza pogody na 28 i 29 października

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują niże w ośrodkami nad zachodnią Rosją oraz w rejonie Wysp Brytyjskich i towarzyszące im układy frontów atmosferycznych. Jedynie basen Morza Śródziemnego pozostaje w zasięgu rozległego wyżu. Polska znajduje się w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia, pomiędzy ośrodkami niżowymi z rejonu Irlandii i Białorusi, oraz związaną z nimi strefą frontu atmosferycznego. Do Polski będzie napływało powietrze polarne morskie, chłodniejsze na północy i nieco cieplejsze na południu.

 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 990 hPa i będzie rosło.

 

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na południu i południowym wschodzie. Miejscami, na ogół słabe, opady deszczu. Wysoko w Tatrach opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 4 st. C na Suwalszczyźnie, około 9 st. C w centrum, nad morzem i na wschodzie kraju do 14 st. C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie okresami porywisty, przeważnie południowo-zachodni i zachodni, tylko na północnym zachodzie zmienny. W Sudetach porywy wiatru do 70 km/h, w Tatrach do 80 km/h.

 

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady deszczu. Lokalnie silne zamglenia i mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 2 st. C na północnym wschodzie, około 7 st. C w centrum i nad morzem, do 10 st. C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu z południowego zachodu, na pozostałym obszarze południowy i południowo-wschodni. W rejonach podgórskich wiatr w porywach do 55 km/h, wysoko w górach około 70-75 km/h.

 

W niedzielę w północnej połowie kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Temperatura maksymalna od 9 st. C na północnym wschodzie, około 15 st. C w centrum i na zachodzie do 17 st. C na południu. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy, jedynie na północnym zachodzie południowo zachodni. Nad morzem i w rejonach podgórskich wiatr w porywach do 65 km/h, w Tatrach do 70 km/h, a w Sudetach do 80 km/h.

 

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 9 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W nocy zachmurzenie na ogół duże. Słabe opady deszczu. Temperatura minimalna 7 st. C. Wiatr słaby, południowy. W niedzielę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna 14 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. (PAP)

 

aop/ zm/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj