133 mandaty na kwotę niemal 59 tys. zł i 90 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych; policyjny nalot na zlot drifterów

Policjanci wystawili 133 mandaty na kwotę blisko 59 tys. zł. Kontrole policyjne zakończyły się zatrzymaniem 90-ciu dowodów rejestracyjnych, trzem osobom zatrzymano prawo jazdy – powiedział PAP mł. asp. Rafał Jarząb z KMP we Wrocławiu.

Dolnośląscy policjanci pochwalili się wynikami przeprowadzonej w sobotę akcji. Funkcjonariusze pojawili się na nielegalnym zlocie na Bielanach Wrocławskich i skontrolowali jego uczestników. Jak powiedział PAP mł. asp. Rafał Jarząd z KMP we Wrocławiu, policjanci byli „wyposażeni m.in. w nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami, ale również w specjalne stacje diagnostyczne”.

 

„Pojazdy Ekipy Techniki Drogowej i Ekologii sprawdzały między innymi stan techniczny aut, kontrolowali prędkość, z jaką poruszają się uczestnicy tego nielegalnego zlotu. W wyniku prowadzonych działań zatrzymano 90 dowodów rejestracyjnych pojazdów za różnego rodzaju usterki, w tym wycieki płynów eksploatacyjnych, nadmierny hałas powodowany przez układ wydechowy, zbyt niską przepuszczalność szyb, szczególnie szyb bocznych i szyb czołowych” – powiedział PAP mł. asp. Rafał Jarząb.

 

W trakcie przeprowadzanych kontroli trzem osobom zatrzymano prawa jazdy. Wykryto też dwa przestępstwa.

 

„Jeden z zatrzymanych kierował w stanie po użyciu środków odurzających, drugi posługiwał się podrobionym prawem jazdy. Obaj mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem” – powiedział Rafał Jarząb.

 

Jak przekazał PAP Rafał Jarząb, sobotnia akcja nie była pierwszą, jaką przeprowadzili w tym miejscu funkcjonariusze. (PAP)

 

autor: Michał Torz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj