Szydło: Twórcy zmian w traktatach europejskich mają na celu zmniejszyć rolę NATO w Europie

Twórcy zmian w traktatach europejskich mają na celu zmniejszyć rolę NATO w Europie, a niewykluczone, że nawet wyprowadzić wojska USA z krajów Unii. To działanie szkodzące bezpieczeństwu Europy, a zwłaszcza Polski – napisała na Twitterze europosłanka Beata Szydło.

Była premier oceniła, że „członkostwo w NATO, a tym samym współpraca militarna z USA, jest dla Polski najważniejszą gwarancją bezpieczeństwa”. „Gdy u naszych granic rozpoczęła się wojna, to Amerykanie zareagowali z pełnym sojuszniczym wsparciem, przesyłając szybko do Polski znaczne siły swojego wojska. Dzięki temu możemy czuć się bezpiecznie” – napisała.

„Tymczasem twórcy zmian w Traktatach Europejskich mają na celu – czego nie ukrywają we własnych pismach do Komisji Spraw Konstytucyjnych Parlamentu Europejskiego – zmniejszyć rolę NATO w Europie, a niewykluczone, że nawet wyprowadzić wojska USA z krajów Unii” – dodała. Jej zdaniem, „to działanie szkodzące bezpieczeństwu Europy, a zwłaszcza Polski”.

Według Szydło, „zerwanie współpracy wojskowej z USA to droga do zniszczenia NATO. Skutkiem tego będzie skrajna destabilizacja sytuacji w Europie i wystawienie Polski na niebezpieczeństwo”. „Ten, komu leży na sercu dobro naszego kraju, nie może się zgodzić na realizację takiego scenariusza” – podkreśliła była premier.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj