Duży ruch wokół największych cmentarzy; policja nie odnotowała poważniejszych zdarzeń

znicze.jpg

Na chwilę obecną ruch wokół największych nekropolii panuje duże natężenie ruchu, ale na miejscu są funkcjonariusze ruchu drogowego. Nie odnotowano poważnych zdarzeń w ruchu drogowym ani zdarzeń o charakterze kryminalnym – powiedział PAP Rafał Jarząb z KMP we Wrocławiu.

Od rana wokół największych wrocławskich cmentarzy panuje duży ruch. Jak przekazał PAP mł. asp. Rafał Jarząb z KMP we Wrocławiu, „nie odnotowano poważnych zdarzeń w ruchu drogowym ani zdarzeń o charakterze kryminalnym”

 

„Na chwilę obecną ruch wokół największych nekropolii panuje duże natężenie ruchu, ale na miejscu są służby, m.in. funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy dbają o bezpieczeństwo zarówno mieszkańców Wrocławia, jak i osób przyjezdnych” – powiedział PAP Rafał Jarząb.

 

Mł. asp. Rafał Jarząb potwierdził, że wiele osób wybrało w tym roku komunikację zbiorową, aby dojechać na cmentarze.

 

„Zwiększenie częstotliwości kursowania komunikacji miejskiej na pewno przyczyniło się do tego, że większa liczba osób wybrała ten środek komunikacji. Zapewne pogoda też przyczyniła się do tego, że wiele osób postanowiło pozostawić samochody w domu” – powiedział policjant.

 

W pobliżu największych wrocławskich cmentarzy ruch został ograniczony. Samochodem nie da się dojechać m.in. do Cmentarza Grabiszyńskiego i Osobowickiego. Zorganizowano specjalne parkingi, ruchem kieruje policja. Policjanci apelują, aby osoby odwiedzające po zmroku cmentarze wzięły ze sobą odblaski. (PAP)

 

autor: Michał Torz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj