Müller: opozycja szykuje narrację, by tłumaczyć się z niedotrzymanych obietnic

Opozycja szykuje narrację, by tłumaczyć się z niedotrzymanych obietnic; wiedzieli, że wielu nie będą w stanie dotrzymać – napisał w czwartek rzecznik rządu Piotr Müller. „Czy z premedytacją oszukali wyborców?” – dodał.

„Opozycja w czasie składania wyborczych obietnic znała budżet na rok 2023 i projekt budżetu na 2024. Wiedzieli, jak wygląda sytuacja budżetu państwa, która poprawiła się w ostatnich latach (pomimo ogromnych nakładów na tarcze antykryzysowe i antyinflacyjne)” – podkreślił Müller.

 

„Teraz szykują narrację, żeby tłumaczyć się w przyszłości z niedotrzymanych obietnic. A złożyli ich ogrom! Wiedzieli, że wielu nie będą w stanie dotrzymać. Czy z premedytacją oszukali wyborców?” – dodał rzecznik rządu.

 

We wpisie udostępnił również wcześniejszy wpis premiera Mateusza Morawieckiego w mediach społecznościowych. „Komisja Europejska i rynki finansowe pozytywnie oceniają finanse publiczne w Polsce, ale spin doktorzy Platformy Obywatelskiej walczą, aby wbić do głowy kolejne kłamstwo. Dlaczego? O co w tym chodzi? Chodzi o jedną podstawową kwestię: WYCOFAĆ SIĘ Z OBIETNIC WYBORCZYCH” – napisał premier.

 

„Kolejny rząd otrzyma w spadku budżet w dobrej kondycji. W kondycji lepszej niż ktokolwiek mógł się spodziewać po pandemii, kryzysie energetycznym czy agresji Rosji na naszego sąsiada” – podkreślił Morawiecki. (PAP)

 

Autor: Sławomir Radtke

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj