Synoptyk IMGW: w czwartek pogodnie i dość ciepło

W czwartek w całym kraju będzie pogodnie. Termometry wskażą od 10 do 16 stopni Celsjusza. Od zachodu zacznie wzmagać się wiatr, którego porywy wyniosą do 55 km/h – poinformował Michał Ogrodnik, dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W czwartek w całym kraju będzie pogodnie, bez opadów. Nieco więcej chmur będzie na zachodzie. Temperatura maksymalna od 10 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, 14 w centrum, do 16 stopni na południu. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, południowy i południowo wschodni. Wiatr będzie wzmagał się od zachodu kraju i właśnie na zachodzie i południu będą największe porywy do 55 km/h.

 

W nocy na wschodzie zachmurzenie będzie małe. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże, tylko w centrum możliwe są przejaśnienia. Od zachodu w kierunku centrum przesuwać się będzie strefa słabych opadów deszczu. Najwięcej napada w woj. lubuskim do 15 mm.

 

Temperatura minimalna wyniesie od 5 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, 8 w centrum, do 11 stopni na zachodzie. Wiatr silny i porywisty, do 65 km/h, południowo wschodni. W górach porywy wyniosą do 100 k/h, w wyższych partiach do 130 km/h a na szczytach do 150 km/h. (PAP)

 

Autor: Jacek Buraczewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj