Dolnośląskie: 17 wypadków, 78 pijanych kierowców; podsumowanie policyjnej akcji na drogach w regionie

W ciągu trzech dni dolnośląscy policjanci przeprowadzili ok. 3600 interwencji, wyeliminowaliśmy z ruchu 78 nietrzeźwych kierowców. Pomimo licznych apeli zdarzają się osoby, które siadają za kierownicę pod wpływem alkoholu – powiedział PAP kom. Przemysław Rataczyk z sekcji prasowej KWP we Wrocławiu.

W trakcie minionych trzech dni tłumy Dolnoślązaków odwiedzały groby swoich bliskich. Od 31 października do 2 listopada trwała policyjna akcja „Wszystkich Świętych 2023”. Funkcjonariusze kierowali ruchem i dbali o bezpieczeństwo. Na gorącym uczynku złapano 218 osób popełniających różne przestępstwa, w ręce policjantów trafiło też ponad 100 poszukiwanych.

 

„Przez ostatnie trzy dni dbaliśmy o bezpieczeństwo zarówno osób, które przebywały na cmentarzach i w bezpośredniej okolicy, ale też czuwaliśmy nad bezpieczeństwem podróżnych, którzy przemieszczali się po terenie całego województwa udając się na groby bliskich. Zaangażowanych w działania były duże siły i środki, każdego dnia blisko 400 samego pionu ruchu drogowego” – powiedział PAP podkom. Przemysław Ratajczyk z sekcji prasowej KWP we Wrocławiu.

 

Przemysław Ratajczyk podkreślił, że policjanci „służyli pomocą, ale oczywiście również egzekwowali od kierowców przestrzeganie przepisów”.

 

„W ciągu trzech dni dolnośląscy policjanci przeprowadzili ok. 3600 interwencji, wyeliminowaliśmy z ruchu 78 nietrzeźwych kierowców. Pomimo licznych apeli zdarzają się osoby, które podejmują to skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie, siadając za kierownicę pod wpływem alkoholu” – powiedział kom. Rataczyk.

 

Od wtorku do czwartku na Dolnym Śląsku doszło do 17 wypadków, zginęła jedna osoba. (PAP)

 

autor: Michał Torz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj