Wrocław: Ruszyło głosowanie w plebiscycie Złotego Wąsa promującym profilaktykę nowotworową

Ruszyło głosowanie w plebiscycie Złotego Wąsa promującym profilaktykę męskich nowotworów. W ramach akcji, która zawsze odbywa się w listopadzie, zaplanowano m.in. prezentację filmu, webinar ze specjalistą, zajęcia edukacyjne. Można też wygrać badania profilaktyczne.

Plebiscyt Złotego Wąsa organizowany jest przez Fundację Forum Mężczyzn, która poinformowała, że w piątek ruszyło głosowanie w tej akcji, a o jej szczegółach można się dowiedzieć na stronie internetowej www.zlotywas.pl.

 

„Główną ideą +złotowąsowej+ zabawy jest profilaktyka męskich nowotworów. Zapuszczanie wąsów w listopadzie jest częścią światowego ruchu +wąsopadowego+, w którym charakterystyczny zarost jest nie tylko symbolem, ale i niecodziennym elementem prowokującym do otwartej rozmowy o tematach takich jak samobadanie jąder, czy wizyta u urologa” – napisali organizatorzy w komunikacie.

 

Każdy oddający głos w tym plebiscycie ma możliwość wygrania zniżki na badania.

 

W środę 8 listopada o godzinie 19 odbędzie się ogólnodostępny webinar „Fakty i mity o profilaktyce męskiego zdrowia”. Współpracujący z Fundacją Forum Mężczyzn ekspert, dr n. med. Krzysztof Tupikowski przedstawi najważniejsze informacje na temat męskiej profilaktyki i odpowie na żywo na pytania zadawane przez uczestników. Transmisja będzie dostępna na YT oraz FB Fundacji Forum Mężczyzn.

 

W ramach akcji profilaktyki męskich nowotworów zaplanowano też prezentację filmu promocyjnego, w którym wystąpili między innymi: Mariusz Kałamaga, Piotr Cyrwus.

 

Na ulice Wrocławia wyjedzie też edukacyjny tramwaj – efekt współpracy z MPK Wrocław. Wewnątrz pojazdu będą udostępnione materiały edukacyjne związane z profilaktyką męskich nowotworów przygotowane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA Poland.

 

Podsumowanie imprezy odbędzie się w sobotę 18 listopada w Centrum Handlowym Magnolia Park we Wrocławiu. Podczas finału, który potrwa od godz. 10 do 15, będzie można wykonać szereg darmowych badań profilaktycznych w Mobilnym Centrum Zdrowia. Diagnostykę zapewni Synevo Laboratoria Medyczne. Pojazd zaparkuje pod głównym wejściem do Magnolii, a w jego wnętrzu panowie skorzystają z m.in. badania USG jąder oraz antygenu PSA.

 

Panie będą mogły również zrealizować darmowe badanie cytologiczne w Cytobusie podstawionym przez Dolnośląskie Centrum Onkologii Pulmonologii i Hematologii w godz. 10-18.(PAP)

 

Autor: Roman Skiba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj