Kobieta zaatakowała 83-latka nożem

domena publiczna

39-letnia kobieta poprosiła starszego mężczyznę o szklankę wody. W pewnym momencie wyciągnęła z torby nóż i zagroziła mu, że jeśli nie odda jej pieniędzy, to może mu się stać krzywda. Doszło do szarpaniny, w trakcie której mężczyzna doznał obrażeń dłoni. Kobiecie nie udało się go okraść, trafiła już w ręce policji – powiedział PAP podinsp. Sławomir Waleński z KPP w Miliczu.

Do zdarzenia doszło 1 listopada ok. godz. 20. 83-letni mieszkaniec Milicza usłyszał pukanie do drzwi. Okazało się, że to nieznana mu kobieta, która prosi o szklankę wody. Mężczyzna wpuścił ją do środka.

 

„Chwilę porozmawiali, mężczyzna dał jej szklankę wody, ona się napiła. W pewnym momencie wyciągnęła z torby nóż i zagroziła mu, że jeśli nie odda jej pieniędzy, to może mu się stać krzywda. Mężczyzna się wystraszył, ale na szczęście nie oddał jej żadnych pieniędzy. Doszło do szarpaniny, w trakcie której doznał obrażeń dłoni” – powiedział PAP podinsp. Sławomir Waleński z KPP w Miliczu.

 

Po nieudanym ataku nożowniczka wybiegła z mieszkania, a mężczyzna zatelefonował do córki po pomoc. To ona powiadomiła policję.

 

„Natychmiast, jak się dowiedzieliśmy o zdarzeniu, sprawczyni została ustalona i zatrzymana” – powiedział podinsp. Sławomir Waleński.

 

Okazało się, że napastniczką była 39-letnia mieszkanka Milicza. Następnego dnia rano policjanci przyszli do jej mieszkania, gdzie znaleziono m.in. nóż, którym zraniła 83-latka. Kobieta została aresztowana na okres trzech miesięcy. Grozi jej od trzech do nawet dwudziestu lat pozbawienia wolności. (PAP)

 

autor: Michał Torz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj