Prognoza pogody na 6 i 7 listopada

Jak informuje IMGW, niemal cała Europa jest pod wpływem rozległego układu niżowego z ośrodkami nad Szkocją, Morzem Północnym i w rejonie Zatoki Fińskiej. Jedynie Półwysep Iberyjski znajduje się w zasięgu klina wyżowego. Pogodę w Polsce kształtuje wspomniany niż, z zachodu napływa chłodne powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 988 hPa i będzie rosnąć.

 

W poniedziałek zachmurzenie duże z rozpogodzeniami postępującymi z południowego zachodu. Miejscami, głównie na północy oraz wschodzie, słabe opady deszczu; w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. W strefie nadmorskiej możliwe burze. Temperatura maksymalna od 9 st. C na północy oraz Podhalu do 13 st. C na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni i zachodni. Na wybrzeżu dość silny i silny, do 40 km/h, w porywach do 75 km/h. Wysoko w górach porywy do 110 km/h i słabnące.

 

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, przejściowo wzrastające do dużego. Miejscami przelotne opady deszczu; w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. W dolinach karpackich mgła ograniczająca widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 4 st. C, 5 st. C, na wschodzie do 8 st. C, na zachodzie i 9 st. C nad morzem; chłodniej na Podhalu, około 1 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie oraz północy porywisty, południowo-zachodni i południowy. Na wybrzeżu wiatr dość silny, w porywach do 70 km/h. Wysoko w górach porywy do 80 km/h.

 

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. Miejscami na północy oraz południu słabe opady deszczu; w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 8 st. C, 9 st. C na północy do 13 st. C na południu. Wiatr umiarkowany, lokalnie porywisty, południowo-zachodni. Wysoko w górach porywy do 80 km/h.

 

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 11 st. C. Wiatr przeważnie umiarkowany, chwilami porywisty, południowo-zachodni.

 

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Nad ranem niewykluczone słabe opady deszczu. Temperatura minimalna 5 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

 

We wtorek w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna 12 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj