Ziobro do Tuska: Twoje media wyhodowały w Twojej partii mordercę, który w Łodzi zabił działacza PiS

fot: youtube

Nienawiść jest straszna, ale gorsi są jej siewcy jak Ty. Twoje media wyhodowały w Twojej własnej partii mordercę, który w Łodzi zabił działacza PiS, a na liście celów miał prezesa PiS, mnie i Jacka Kurskiego – podkreślił w czwartek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

„Nienawiść jest straszna, ale gorsi są jej siewcy jak Ty, Donald Tusk” – napisał na platformie X Ziobro.

 

„Pamiętasz, jak reagowałeś, gdy Twój ówczesny zastępca wzywał do zastrzelenia i wypatroszenia Jarosława Kaczyńskiego? To dokładnie wtedy Twoje media wyhodowały w Twojej własnej partii mordercę, który w Łodzi zabił działacza PiS, a na liście celów miał prezesa PiS, mnie i Jacka Kurskiego. To szaleniec oczadziały platformerską propagandą TVN podpalił biuro poselskie Beaty Kempy, ryzykując życie 15 mieszkańców kamienicy. Jesteś zwykłym kłamcą i siejącym zło hipokrytą” – napisał Ziobro.

 

Lider PO Donald Tusk napisał rano na platformie X: „Właśnie wyszedłem z sali sądowej w Sopocie. Człowiek, który planował zamach na mnie i moją rodzinę zeznał, że działał pod wpływem TVP Info, Wiadomości i TV Republika. Bardziej ofiara niż zamachowiec”.

 

Sąd Rejonowy w Sopocie skazał 43-letniego Michała B. na 10 miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnie 20 godzin prac społecznych w miesiącu, zakaz zbliżania się do D. Tuska i jego rodziny oraz przeproszenie Tuska za grożenie mu i jego rodzinie w mailu śmiercią. Wyrok jest nieprawomocny.

 

Oskarżony 43-letni Michał B. wysłał maila, w którym groził szefowi Platformy Obywatelskiej i członkom jego rodziny. Mężczyźnie zarzucono groźby i znieważenie. Jak dowiedziała się PAP, w prokuraturze B. miał tłumaczyć, że tego dnia pokłócił się z rodziną i pił alkohol. Później obejrzał telewizję publiczną, w której dowiedział się o możliwości likwidacji „trzynastki” i 500+ przez PO. Tłumaczył, że to wyprowadziło go z równowagi i napisał maila z groźbami.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj