Prognoza pogody na 10 i 11 listopada

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują niże, jedynie Półwysep Iberyjski i wschodnie krańce kontynentu znajdują się w zasięgu wyżów. Polska jest na skraju niżu znad Morza Północnego, od Zatoki Gdańskiej po Dolny Śląsk przebiega pofalowany front atmosferyczny. Za frontem napływa chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 994 hPa i będzie spadać.

 

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, głównie w centrum, opady deszczu; wysoko w Karpatach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Tatrach o 3 cm. Temperatura maksymalna od 8 st.C na Suwalszczyźnie, około 10 st.C, 11 st.C na przeważającym obszarze do 12 st.C miejscami na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym wschodzie okresami porywisty, na Podkarpaciu w porywach do 55 km/h, na terenach podgórskich Karpat do 70 km/h, przeważnie południowy. Wysoko w górach porywy wiatru do 100 km/h. Na szczytach Tatr wiatr będzie powodował zamiecie śnieżne.

 

W nocy zachmurzenie całkowite i duże z większymi przejaśnieniami, na zachodzie z rozpogodzeniami. Miejscami opady deszczu, w rejonach podgórskich Karpat deszczu ze śniegiem, wysoko w górach śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Tatrach o 7 cm. Na południowym zachodzie miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 m, lokalnie do 100 m. Temperatura minimalna od 2 st.C na Pomorzu i w rejonach podgórskich Karpat do 6 st.C w centrum i 7 st.C nad morzem; chłodniej w kotlinach sudeckich, tam około -1 st.C. Wiatr przeważnie słaby, z kierunków południowych. Wysoko w górach porywy do 70 km/h.

 

W sobotę zachmurzenie duże, na zachodzie większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Miejscami opady deszczu, głównie w centrum i na Pomorzu; na Podhalu i w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. W Tatrach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm. Temperatura maksymalna od 6 st.C na Suwalszczyźnie do 9 st.C Dolnym Śląsku i nad morzem; chłodniej w rejonach podgórskich Karpat ok. 4 st.C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni, tylko na północnym wschodzie południowo-wschodni; wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty.

 

W piątek w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami, zwłaszcza po południu, wzrastające do dużego. Późnym popołudniem lub wieczorem niewykluczone słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna około 11 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie duże i okresami opady deszczu. Temperatura minimalna około 5 st.C. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W sobotę w stolicy zachmurzenie duże, po południu i wieczorem większe przejaśnienia. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna około 8 st.C. Wiatr słaby, rano południowo-wschodni, później skręcający na zachodni. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj