Możliwe utrudnienia w ruchu w związku z obchodami Święta Niepodległości

W związku ze zgłoszonymi zgromadzeniami w sobotę 11 listopada na trasach przejścia marszów mogą wystąpić utrudnienia w ruchu – przekazała Monika Dubec z biura prasowego Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Do magistratu wpłynęły dwa zgłoszenia związane ze zgromadzeniami, które odbędą się w sobotę 11 listopada. Na trasach marszy można spodziewać się utrudnień w ruchu.

 

O godz. 10 z pl. Wolności ruszy Radosna Parada Niepodległości. Według informacji przekazanych przez miasto, w okolicy już od godz. 9 można spodziewać się wzmożonego ruchu. Parada ma wyruszyć punktualnie o godz. 10 i przejść ul. Krupniczą i ul. Sądową w stronę pl. Legionów, skąd skieruje się wzdłuż ul. Grabiszyńskiej, do Centrum Historii Zajezdnia. Uczestnicy powinni dotrzeć na miejsce na godz. 12, kiedy to zaplanowano wspólne odśpiewanie hymnu.

 

Drugim zgłoszonym zgromadzeniem jest Marsz Niepodległości, który o godz. 14 ma wyruszyć spod Dworca Głównego. Uczestnicy przejdą wzdłuż ul. Kołłątaja i ul. Piotra Skargi w stronę pl. Dominikańskiego. Następnie przejdą ul. Oławską do pl. Powstańców Warszawy. Stamtąd marsz skieruje się przez Most Pokoju w stronę ul. Kardynała Wyszyńskiego i przez ul. Kardynała Bolesława Kominka dojdzie na pl. Katedralny.

 

Według organizatorów, w obu zgromadzeniach ma wziąć udział po kilka tysięcy osób. Kierowcy mogą spodziewać się też utrudnień od godz. 11 przy ul. Widok, gdzie mieści się Biuro Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej. Wydarzenie pt. „Niepodległa Polska w Europie Ojczyzn” zakończy się po godz. 12. (PAP)

 

autor: Michał Torz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj