Prognoza pogody na 11 i 12 listopada

Jak informuje IMGW, nad Europą nadal dominują niże. Polska pozostaje pod wpływem wypełniającego się układu niżowego z ośrodkami nad Danią i Rumunią, a jej wschodnia część znajdzie się w strefie frontu atmosferycznego. Napływać będzie chłodne powietrze polarne morskie.

 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 989 hPa i będzie rosnąć.

 

W sobotę zachmurzenie duże i całkowite, na zachodzie oraz w centrum większe przejaśnienia i lokalne rozpogodzenia. Miejscami opady deszczu; na terenach podgórskich oraz w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Prognozowana suma opadu na południowym wschodzie do 10 mm, a przyrost pokrywy śnieżnej w Tatrach o 10 cm. Początkowo miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 m, lokalnie na północnym zachodzie do 100 m. Temperatura maksymalna od 5 st. C na Suwalszczyźnie do 10 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, tylko na północnym wschodzie wschodni i południowo-wschodni. Wysoko w górach wiatr dość silny i porywisty. Na szczytach Tatr wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

 

W nocy zachmurzenie duże i całkowite, na północnym zachodzie większe przejaśnienia i lokalne rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu, w rejonach podgórskich oraz w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Prognozowana suma opadu na południowym wschodzie do 13 mm, a przyrost pokrywy śnieżnej w Karpatach o 12 cm, w Sudetach i na Podhalu o 5 cm. Na północy miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 1 st. C na północnym zachodzie do 6 st. C w rejonie Zatoki Gdańskiej, w terenach podgórskich od 0 st. C do 3 st. C. Na północnym zachodzie spadek temperatury przy gruncie do -1 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym wschodzie porywisty, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny, w porywach do 70 km/h, może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

 

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Miejscami przelotne opady deszczu; na terenach podgórskich oraz w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Początkowo miejscami na północy mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 5 st. C na południu do 9 st. C nad morzem; na terenach podgórskich Karpat około 4 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym wschodzie w porywach o 60 km/h, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny, w porywach do 65 km/h, może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

 

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże, po południu i wieczorem większe przejaśnienia. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna około 8 st. C. Wiatr słaby, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże i okresami opady deszczu. Temperatura minimalna około 4 st. C. Wiatr słaby, północno-zachodni. W niedzielę w stolicy zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna około 8 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj