Wrocław/ Politycy i sympatycy PiS wzięli udział w pikiecie „Niepodległa Polska w Europie Ojczyzn”

To jest radosne święto. Śpiewamy hymn, mamy biało-czerwone flagi, wspominamy czas odzyskiwania niepodległości i zachęcamy do cieszenia się z wolności. Mówimy też o zagrożeniach płynących z Parlamentu Europejskiego, z Komisji Europejskiej – powiedziała PAP europosłanka Anna Zalewska (PiS), organizatorka pikiety pt. „Niepodległa Polska w Europie Ojczyzn”.

Ponad setka polityków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości zebrała się w sobotę we Wrocławiu z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Pikieta odbyła się przed Domem Europy przy ul. Widok, gdzie znajduje się przedstawicielstwo regionalne Komisji Europejskiej oraz Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego.

 

„To jest radosne święto. Śpiewamy hymn, mamy biało-czerwone flagi, wspominamy czas odzyskiwania niepodległości i zachęcamy do cieszenia się z tej wolności. Natomiast mówimy również o zagrożeniach płynących z Parlamentu Europejskiego, z Komisji Europejskiej” – powiedziała PAP europosłanka Anna Zalewska (PiS), organizatorka wydarzenia.

 

Manifestacja odbyła się pod hasłem „Niepodległa Polska w Europie Ojczyzn”. W rozmowie z PAP Anna Zalewska mówiła o zagrożeniach związanych ze zmianami w traktatach, które – jak mówiła – „mają doprowadzić do powstania ponadnarodowego państwa, marzenia komunistów”.

 

„Będziemy razem z grupą Europejskich Konserwatystów i Reformatorów prowadzić kampanię informacyjną w całej Europie. Zastanawiamy się nad inicjatywą obywatelską, czyli zebraniu miliona podpisów w Europie, aby zwrócić uwagę na konserwatywny pogląd, który jest poglądem każdego Europejczyka. Czyli radość, refleksja, ale i zadania – to trzy tematy dzisiejszego spotkania” – podsumowała Zalewska.

 

25 października podczas posiedzenia Komisji Spraw Konstytucyjnych (AFCO) Parlamentu Europejskiego przyjęto raport, który zawiera propozycję 267 zmian w traktatach Unii Europejskiej. Dokument powstał w wyniku współpracy 5 frakcji w Parlamencie Europejskiem: EPL, S&D, Renew, Zielonych i Lewicy. Wśród propozycji jest m.in. zniesienie prawa weta w głosowaniach w Radzie Unii Europejskiej w 65 obszarach, wprowadzenie euro jako waluty dla krajów członkowskich, rozszerzenie kompetencji instytucji unijnych względem państw członkowskich. (PAP)

 

autor: Michał Torz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj