Korekta rozkładu jazdy Kolei Dolnośląskich

Od niedzieli 12 listopada wprowadzono korektę rozkładu jazdy Kolei Dolnośląskich. Będzie obowiązywać do początku grudnia, kiedy pojawi się zimowy rozkład jazdy. Zmiany związane są m.in. z remontami, przewidziano redukcję kursów i komunikację zastępczą.

Autobusy zastępcze pojawią się m.in. na trasie między Jelenią Górą a Janowicami Wielkimi. To ważna informacja dla osób korzystających z linii D6 z Wrocławia do Szklarskiej Poręby. Ruch pociągów będzie wstrzymany między 12 a 27 listopada.

 

„Połączenia autobusowe z postojami w Trzcińsku i Wojanowie skomunikowane będą w Janowicach Wielkich z pociągami w kierunku Wrocławia. Za pociągi weekendowe przyspieszone +Szklarka+ i +Szrenica+ ZKA będzie realizowana od Janowic Wielkich przez Jelenią Górę i Piechowice do Szklarskiej Poręby Górnej” – przekazał Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

 

Do 30 listopada autobusy będą też jeździły zamiast linii D9, na odcinku Kłodzko – Międzylesie. Między 13 a 21 listopada autobusy zastąpią pociągi także na odcinku Dzierżoniów Śląski/Ząbkowice Śląskie – Kamieniec Ząbkowicki, a w środę 15 listopada na odcinku Kłodzko – Kudowa Zdrój (linie D5 i D29).

 

Utrudnienia czekają też na pasażerów jeżdżących między Wrocławiem a Kątami Wrocławskimi. W związku z wymianą sieci trakcyjnej, między 12 listopada a 9 grudnia z rozkładu jazdy usunięto część kursów. W tym czasie nie pojedzie pociąg wyjeżdżający do tej pory o 6:30 z Wrocławia Głównego i oraz wyjeżdżający o 7:02 z Kątów Wrocławskich w kierunku Wrocławia. Zmniejszyła się też liczba postojów, pociąg wyjeżdżający o 18:18 z Kątów Wrocławskich nie zatrzyma się w Sadowicach Wrocławskich, Smolcu, Mokronosie Górnym i Wrocławiu Zachodnim.

 

Niewielkie zmiany pojawiły się w pobliżu aglomeracji wałbrzyskiej. Pociąg wyjeżdżający o 13:57 w kierunku stacji Wałbrzych Miasto dojedzie jedynie do Świebodzic. Wyjeżdżający o 15:56 w drogę powrotną pociąg ze Świebodzic nie zatrzyma się zaś w Imbramowicach, Sadowicach Wrocławskich, Mokronosie Górnym i Wrocławiu Zachodnim.

 

Mniej przystanków będzie miał także pociąg linii D10 jeżdżący między Wrocławiem a Zgorzelcem. Kurs o godz. 18:15 nie zatrzyma się na stacjach Wrocław Żerniki, Wrocław Leśnica, Mrozów, Miękinia, Przedmoście Święte, Malczyce, Szczedrzykowice i Jaśkowice Legnickie. Jedna ze zmian podyktowana została zakończeniem sezonu grzybiarskiego.

 

„Pociągi relacji Wrocław – Żary, jak co roku w okresie zimowym nie będą zatrzymywać się na popularnym wśród grzybiarzy przystanku Studzianka. Oczywiście wszystko wróci do normy wiosną. Od 9 marca nasze pociągi ponownie zatrzymają się tam ponownie” – poinformował Rodak.

 

Do kursowania według rocznego rozkładu jazdy wraca natomiast pociąg linii D1, relacji Wrocław Główny – Lubań Śląski. Skład wyjeżdżający z Wrocławia o godz. 17:45 będzie się zatrzymywać na wszystkich stacjach i przystankach między Wrocławiem a Legnicą.

 

Korekta rozkładu weszła w życie w niedzielę 12 listopada i będzie obowiązywać do 9 grudnia. Od 10 grudnia pociągi będą natomiast kursować według zimowego rozkładu jazdy. (PAP)

 

autor: Michał Torz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj