Adwokat Igora M. o sprawie zabójstwa gen. Papały: to jest bardzo duża katastrofa dla organów wymiaru sprawiedliwości

Żal mi wdowy, córki, całej rodziny, to jest bardzo duża katastrofa dla organów wymiaru sprawiedliwości i myślę, że ktoś wyciągnie z tego wnioski – powiedział w poniedziałek mec. Grzegorz Cichewicz, adwokat Igora M. uniewinnionego z zarzutu zabójstwa b. szefa Policji Marka Papały, komentując fakt, że rodzina i bliscy gen. Papały czekają na rozwiązanie sprawy 25 lat.

Warszawski sąd apelacyjny prawomocnie uniewinnił w poniedziałek Igora M. ps. Patyk z zarzutu zabójstwa byłego szefa polskiej Policji Marka Papały. Zbrodnia sprzed ćwierć wieku jest jedną z najgłośniejszych w historii III RP – nadal pozostaje niewyjaśniona.

Mec. Cichewicz poproszony przez dziennikarzy o komentarz ws. wyroku, powiedział, że „obrona jest bardzo zadowolona z dzisiejszego orzeczenia Sądu Apelacyjnego w Warszawie”.

„Potwierdza ono stanowisko nasze, że zarówno mój klient, jak i pozostali jego kompani, nie byli na miejscu zbrodni w dniu 25 czerwca 1998 r. i z tą sprawą nie mają nic wspólnego” – dodał mec. Cichewicz.

Pytany o to, czy jego zdaniem sprawa zostanie rozwiązana, odpowiedział, że „ma coraz większe wątpliwości”. Zapytany o komentarz dotyczący tego, że rodzina i bliscy czekają na rozwiązanie tej sprawy 25 lat, odpowiedział, że „żal mu wdowy po gen. Papale, córki, całej rodziny”.

„To jest bardzo duża katastrofa dla organów wymiaru sprawiedliwości i myślę, że ktoś wyciągnie z tego wnioski” – podkreślił.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj