Groził policjantom siekierą, stanie przed sądem – teraz grozi mu do trzech lat więzienia

domena publiczna

Do trzech lat więzienia grozi 32-latkowi z Gostynina, który groził policjantom siekierą. Mężczyźnie, który za swój czyn stanie przed sądem, przedstawiono zarzut wywierania wpływu groźbą bezprawną w celu zmuszenia funkcjonariusza publicznego do zaniechania czynności służbowej.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, gdy policjanci zostali wezwani na jedną z posesji w Gostyninie do agresywnie zachowującego się mężczyzny. W trakcie interwencji 32-latek podniósł z ziemi siekierę i trzymając ją w ręku kazał funkcjonariuszom wycofać się – poinformował w poniedziałek rzecznik Komendy Powiatowej Policji mł. asp. Paweł Klimek.

„Policjanci wezwali mężczyznę do odrzucenia siekiery. Po chwili agresywny 32-latek poddał się i odłożył siekierę. Został obezwładniony i zatrzymany przez policjantów. Jak się okazało, był nietrzeźwy” – wyjaśnił mł. asp. Klimek. Zaznaczył, że ” to doświadczenie funkcjonariuszy pozwoliło na przeprowadzenie długiej rozmowy z mężczyzną i namówienia go do odłożenia siekiery”.

Rzecznik gostynińskiej policji dodał, iż zanim doszło do zatrzymania agresywnego 32-latka, gdy funkcjonariusze przebywali już na podwórku, doszło do jeszcze jednej niebezpiecznej sytuacji, ponieważ mężczyzna spuścił dwa psy – zostały one obezwładnione i przekazane już po interwencji jego konkubinie.

„32-latek za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności” – podkreślił mł. asp. Klimek.

Zastępca prokuratora rejonowego w Gostyninie Damian Zimniak powiedział PAP, że w poniedziałek 32-latkowi przedstawiono zarzut użycia groźby bezprawnej, aby zmusić funkcjonariusza publicznego do zaniechania prawnej czynności służbowej. „Mężczyzna przyznał się do stawianego mu zarzutu” – zaznaczył.

„Z ustaleń wynika, że 32-latek trzymał w ręku siekierę i używając słów wulgarnych, obelżywych dążył do tego, aby policjanci odstąpili od jego zatrzymania” – wyjaśnił prokurator Zimniak.

Wskazał przy tym, że zarzut, który przedstawiono podejrzanemu, dotyczy rażącego lekceważenia porządku prawnego. „Wobec mężczyzny zastosowano dozór policji” – dodał zastępca prokuratora rejonowego w Gostyninie. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj