Mężczyzna przetestował na sobie „kuloodporny amulet” – zginął na miejscu

43-letni mężczyzna zginął w położonym w północno-wschodniej części Nigerii stanie Bauczi podczas testowania amuletu otrzymanego od ludowego uzdrowiciela; amulet miał być kuloodporny – poinformował portal Africa News, opierając się na doniesieniach miejscowej policji.

Uzdrowiciel, który oddał strzał z broni własnej produkcji, został aresztowany. Oprócz niego aresztowano dwie inne osoby, podejrzanych jest jeszcze kilka innych osób, lecz w komunikacie nie podano, jaki mają związek ze śmiercią Muhammada Alego, mieszkańca jednej z wiosek w stanie Bauczi, który miał być nabywcą amuletu.

Po postrzeleniu ofiara szybko została przetransportowana do szpitala, lecz tam lekarze stwierdzili zgon.

Komisarz miejscowej policji Ahmed Wakil wydał oświadczenie, w którym ostrzega ludność przed poddawaniem się niebezpiecznym eksperymentom. „Śledztwo jest w toku, a podejrzani staną przed sądem po jego zakończeniu” – powiedział komisarz Wakil.

W Nigerii wiele osób szuka pomocy u lokalnych uzdrowicieli i szamanów w różnych sprawach. Powodzeniem cieszą się leki i amulety o rzekomych magicznych właściwościach, w tym takie, które chronią przed skutkami postrzelenia z broni palnej. Przypadki poniesienia śmierci wskutek ich stosowania są nader częste – przekazał portal Africa News. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj