Sawicki(PSL): premier Mateusz Morawiecki złoży dymisję na moje ręce

Premier Mateusz Morawiecki zdecydował, że dymisję będzie składał na moje ręce, a nie na ręce nowo wybranego marszałka Sejmu – powiedział marszałek senior Marek Sawicki pytany w poniedziałek w Radiu Zet czy w trakcie pierwszego posiedzenia Sejmu X Kadencji będzie dymisja premiera Mateusza Morawieckiego.

Marszałek senior Sejmu Marek Sawicki (PSL) pytany w poniedziałek w Radiu Zet czy po zaprzysiężeniu posłów, w trakcie pierwszego posiedzenia Sejmu X Kadencji będzie dymisja premiera Mateusza Morawieckiego, odpowiedział, że tak.

„Pan premier Mateusz Morawiecki zdecydował, że dymisję będzie składał na moje ręce, a nie na ręce nowo wybranego marszałka” – powiedział Marek Sawicki.

Dodał, że „tutaj nie ma zapisu regulaminowego”. „Jest tylko zapis, że premier składa dymisję rządu w trakcie pierwszego posiedzenia Sejmu, a czy zrobi to pierwszego dnia, drugiego czy trzeciego – jeśli Sejm się przedłuża – nie ma to żadnego znaczenia i nie jest powiedziane na czyje ręce” – zaznaczył Marek Sawicki.

Dodał także, że premier wyjdzie na trybunę sejmową i powie kilka słów do Sejmu oraz do społeczeństwa.

W poniedziałek o godzinie 12 odbędzie się inauguracyjne posiedzenie Sejmu X kadencji. Otworzy je marszałek senior Marek Sawicki (PSL) powołany przez prezydenta na tę funkcję. Podczas posiedzenia nowi posłowie złożą ślubowanie, wybrany zostanie marszałek Izby i wicemarszałkowie. W posiedzeniu weźmie udział prezydent Andrzej Duda, który wygłosi orędzie; premier Mateusz Morawiecki złoży dymisję rządu.(PAP)

Autorka: Iga Leszczyńska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj