Dolnośląskie: 75 mln zł na inwestycje na drogach powiatowych i gminnych

droga 2.jpg
zdjęcie ilustracyjne

Ponad 75 mln zł przeznaczył samorząd województwa dolnośląskiego na budowę i remonty dróg powiatowych i gminnych w regionie. Fundusze, które trafiły do gmin, pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich PROW 2014-2020.

Przedstawiciele zarządu województwa dolnośląskiego przekazali w poniedziałek 33 gminom w regionie promesy na inwestycji na drogach lokalnych na łączną kwotę ponad 75 mln zł.

 

„Wspieramy samorządy lokalne we wszystkich możliwych zakresach, również współfinansując inwestycje infrastruktury drogowej. Podstawą współpracy jest dialog na wszystkich szczeblach samorządu oraz dostrzeganie potrzeb mieszkańców regionu” – powiedział marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski.

 

Pieniądze pochodzące z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich PROW 2014-2020 mogą być przeznaczone na budowę, przebudowę lub zmianę nawierzchni dróg gminnych i powiatowych. Maksymalne dofinasowanie do inwestycji to 5 mln zł i nie więcej niż 64 proc. jej kosztów.

 

„Inwestycje w modernizację dróg lokalnych to przede wszystkim inwestycje w komfort i bezpieczeństwo mieszkańców – gorąco zachęcam więc do składania wniosków” – powiedział wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko.(PAP)

 

autor: Piotr Doczekalski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj