Policyjny pies pomógł ująć sprawę wypadku w pow. wągrowieckim

print skrn, wroclaw.tvp.pl

Policyjny pies pomógł ująć sprawę wypadku na trasie między Skokami a Sławą Wlkp. w pow. wągrowieckim – poinformowała we wtorek policja. 38-letni kierowca po zdarzeniu pozostawił swoje auto i uciekł w stronę lasu; okazało się, że miał ok. 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Jak przypomniał we wtorek oficer prasowy KPP w Wągrowcu asp. Dominik Zieliński, informację o wypadku między Skokami a Sławą Wielkopolską policjanci otrzymali w poniedziałek, kilka minut przed godziną 18.

Operatorzy Centrum Powiadamiania Ratunkowego otrzymali w tej sprawie kilka powiadomień o dwóch rozbitych samochodach osobowych, z których jeden zatrzymał się w przydrożnym rowie. „Powiadomili też, że mężczyzna z nissana uciekł pieszo, pokonał torowisko i uciekł w stronę lasu” – powiedział Zieliński.

Dodał, że na miejsce wypadku skierowano policjantów ze Skoków, którzy po dotarciu na miejsce rozpoczęli czynności ratownicze. W jednym z pojazdów, który zatrzymał się w rowie, poruszała się kobieta z 7-letnią dziewczynką. Decyzją załogi pogotowia ratunkowego dziecko zostało przetransportowane do szpitala w Poznaniu.

Policjanci z drogówki wstępnie ustalili, że kierujący nissanem jechał w kierunku Skoków, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie uderzył w lewy przód ciężarówki, oraz bok naczepy. Następnie uderzył w jadący za ciężarówką samochód marki Honda, w którym jechała kobieta z córką.

Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania kierowcy nissana. Użyto psa tropiącego, który podjął trop. W międzyczasie rozdysponowano przybyłe jednostki patrolowe z Wągrowca. Mężczyzna został wkrótce zauważony i zatrzymany – zaznaczył Zieliński.

38-latkowi ze Skoków pobrano krew do badań laboratoryjnych, a „nadto przebadano go analizatorem wydechu; w chwili badania w jego organizmie znajdowało się około 2,5 promila alkoholu” – wskazał Zieliński.

Policjant zaznaczył, że mężczyzna będzie odpowiadał za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a dodatkowo będzie odpowiadał karnie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości – za to grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 3 do 15 lat, karę pieniężną od 5000 do 60000 złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej oraz 15 punktów karnych.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj