Chciała kupić węgiel przez internet – straciła ponad 10 tys. zł

Ponad 10 tys. zł straciła mieszkanka powiatu kościańskiego (woj. wielkopolskie), która padła ofiarą internetowych oszustów. Kobieta chciała kupić 6 ton węgla, ale towaru nie otrzymała – poinformowała w środę policja.

Kościańska policja podała, że w tym tygodniu oszukana kobieta zgłosiła sprawę funkcjonariuszom.

W październiku poszkodowana znalazła ofertę sklepu internetowego, oferującego na sprzedaż węgiel. Nazwa strony internetowej miała być łudząco podobna do oficjalnej strony Polskiej Grupy Górniczej. „Kobieta zamówiła 6 ton ekogroszku, za który zapłaciła 10620 zł. Niestety nie otrzymała zamawianego towaru, ani też zwrotu pieniędzy, a kontakt ze sprzedającym się urwał” – wskazano w komunikacie.

Policjanci ostrzegają przed oszustami, którzy często posługują się fałszywymi stronami internetowymi oferującymi na sprzedaż tani opał.

„Naszą uwagę powinna zwrócić atrakcyjna, promocyjna cena, brak numeru kontaktowego do sprzedawcy, brak możliwości odbioru osobistego, płatność wyłącznie przelewem lub wymagana zaliczka. Kontakt z oszustami urywa się zaraz po otrzymaniu przelewu, a kupujący pokrzywdzony nie otrzymuje zamówionego towaru. Najbezpieczniej jest zamawiać towar z możliwością zapłaty przy odbiorze, szczególnie, kiedy w grę wchodzą duże kwoty pieniędzy” – przestrzegają policjanci.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj