Janusz Korwin-Mikke: Mam zapalenie trzustki, jestem pod dobrą opieką

korwin ładny nowy.jpg

Mam zapalenie trzustki, jestem pod dobrą opieką i wyraźnie mi się poprawia. Spoko! – napisał na Twitterze Janusz Korwin-Mikke, który trafił w środę do szpitala.

O tym, że Janusz Korwin – Mikke trafił do szpitala poinformował jako pierwszy portal wprost.pl.

Sam Korwin-Mikke odniósł się do sprawy na Twitterze. „Jak to był ujął śp. Marek Twain: +Pogłoski o mojej śmierci są mocno przesadzone+. O mojej ciężkiej chorobie – też. Mam zapalenie trzustki, jestem pod dobrą opieką – i wyraźnie mi się poprawia. Spoko!” – napisał polityk.

Wcześniej sekretarz Nowej Nadziei Krzysztof Rzońca pytany przez PAP o doniesienia wprost.pl, odpowiedział: „według mojej wiedzy jest to prawda, ale nic poważnego się nie stało”. „Prezes Janusz Korwin-Mike trafił do szpitala. Wiem, że czuje się dobrze, jednak to jedynie tyle co wiem i co mogę powiedzieć. Zapewne sam odniesie się do tego na dniach, by uspokoić swoich zaniepokojonych sympatyków” – poinformował.

81-letni Korwin-Mikke w tegorocznych wyborach starując z listy Konfederacji z pierwszego miejsca w okręgu podwarszawskim nie zdobył mandatu posła. Do Sejmu dostała się debiutująca w polityce Karina Bosak, prywatnie żona Krzysztofa Bosaka; startując z drugiego miejsca zdobyła ponad dwa razy więcej głosów niż Korwin-Mikke.

W ocenie części polityków Konfederacji, Korwin-Mikke „sabotował kampanię”, za co został zawieszony w prawach członka formacji oraz wyrzucony z Rady Liderów Konfederacji.

Korwin-Mikke w przeszłości był założycielem m.in. Unii Polityki Realnej, kilkukrotnie kandydował także na urząd prezydenta RP. Był posłem na Sejm I i IX kadencji (1991–1993, 2019–2023) oraz posłem do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji (2014–2018).(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj