Prognoza pogody na 15 i 16 listopada

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Europa Zachodnia jest pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują niże. Polska znajduje się w obszarze niżu z frontem okluzji, którego ośrodek znad Pomorza przemieszcza się nad zachodnią Białoruś. Za frontem napływa do Polski chłodne powietrze polarne morskie.

 

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 989 hPa i będzie rosnąć.

 

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu, w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem, wysoko w górach opady śniegu. Na północy kraju miejscami suma opadów deszczu wyniesie do 10 mm, a na południu do 12 mm. W Karpatach przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie do 12 cm. Temperatura maksymalna przeważnie od 8 st. C do 10 st. C, chłodniej jedynie na Kaszubach, północnym wschodzie i w rejonach podgórskich od 4 st. C do 6 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, miejscami w porywach do 65 km/h, północno-zachodni i zachodni, jedynie na wybrzeżu i Pomorzu północny. Porywy wiatru nad morzem i na południu kraju do 65 km/h. W Sudetach wiatr w porywach do 100 km/h, a w Tatrach do 90 km/h, stopniowo słabnący. W górach wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

 

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami opady deszczu, na północnym wschodzie i południu kraju opady deszczu ze śniegiem, a w górach i na Suwalszczyźnie śniegu. W Karpatach miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm. Lokalnie w centrum i na północy mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -3 st. C na krańcach północno-wschodnich, około 2 st. C w centrum, do 6 st. C na południowym zachodzie kraju. Na Kaszubach i północy Wielkopolski przygruntowe przymrozki do -1 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym wschodzie w porywach do 55 km/h, z kierunków zachodnich, a na północy południowy i południowo-wschodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 70 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

 

W czwartek zachmurzenie duże, na północy kraju całkowite. Miejscami opady deszczu, na północy i północnym wschodzie, rano także na Podhalu opady deszczu ze śniegiem. W górach opady śniegu. Rano lokalnie na północy i w centrum kraju zanikające mgły ograniczające widzialność do 200 m. Prognozowana suma opadów na wybrzeżu miejscami do 10 mm. Temperatura maksymalna od 3 st. C na północnym wschodzie, około 6 st. C w centrum, do 10 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem także dość silny, miejscami porywisty, południowy i południowo-zachodni, jedynie na południowym wschodzie zachodni. W Sudetach wiatr w porywach do 65 km/h, będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

 

W środę w Warszawie zachmurzenie duże oraz przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna około 9 st. C. Wiatr przeważnie umiarkowany, porywisty, zachodni i północno-zachodni.

 

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, stopniowo zanikające. Temperatura minimalna około 2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni.

 

W czwartek zachmurzenie duże. Okresami, głównie po południu, opady deszczu. Temperatura maksymalna około 5 st. C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich skręcający na południowy.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj