Muzeum Narodowe we Wrocławiu w wersji cyfrowej

Niemal 9,5 tys. zabytków można oglądać w wersji cyfrowej na platformie stworzonej przez Muzeum Narodowe we Wrocławiu. „Stajemy się jeszcze bardziej dostępni, bardziej otwarci i skomunikowani z naszymi odbiorcami” – powiedział dyrektor wrocławskiej placówki dr hab. Piotr Oszczanowski.

Cyfrowe muzeum można zwiedzać na stornie https://muzeumcyfrowe.mnwr.pl/. Umieszczono tam blisko 9,5 tys. zabytków, a każdy z prezentowanych eksponatów opatrzony jest opisem, i fotografiami; do części z nich opracowano też materiały multimedialne i audiodeskrypcję. Stworzono też szereg narzędzie ułatwiających przeglądanie zbiorów.

 

„Prezentacji zbiorów w obrębie poszczególnych kolekcji związanych z rodzajem muzealiów będą towarzyszyły kolekcje tematyczne, proponujące użytkownikowi poznawanie dzieł sztuki w polecanym kontekście albo szczególnych zespołów muzealiów, takich jak np. Skarb Średzki, kolekcja dzieł Magdaleny Abakanowicz czy Michaela Leopolda Willmanna” – wskazała rzeczniczka Muzeum Narodowego we Wrocławiu Anna Kowalów.

 

Dyrektor wrocławskiego muzeum dr hab. Piotr Oszczanowski podkreślił, że dzięki platformie, na której eksponaty prezentowane są w wersji cyfrowej, muzeum staje się jeszcze bardzie otwarte dla odbiorców. „I to zarówno dla specjalistów, zainteresowanych merytoryczną zawartością naszej kolekcji, jak i zwykłych miłośników sztuki” – powiedział Oszczanowski.

 

Dodał, że cyfrowe muzeum jest projektem przyszłościowym. „Będzie on konsekwentnie rozwijany, doskonalony i rozbudowywany. Sukcesywnie będziemy powiększać nasz cyfrowy katalog, aby wiedza o tym, jak bogate, różnorodne i wartościowe są zbiory Muzeum Narodowego we Wrocławiu systematycznie wzrastała i stawała się coraz bardziej powszechna” – podkreślił dyrektor.(PAP)

 

autor: Piotr Doczekalski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj