Saperzy kontynuują usuwanie niewybuchów z placu budowy przy ul. Horbaczewskiego

Tom Oates, Lamiot, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Saperzy kontynuują w czwartek akcję usuwania niewybuchów z placu budowy przy ul. Horbaczewskiego 16 we Wrocławiu. W środę zabezpieczono tam ponad 334 pociski oraz 88 granatów moździerzowych z czasów II wojny światowej.

Teren budowy przy ulicy Horbaczewskiego we Wrocławiu został zabezpieczony przez policję, po tym jak w środę pracownicy znaleźli tam osiem pocisków z czasów II wojny światowej.

 

Akcję usuwania niewybuchów prowadzą saperzy z Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu. Okazało się, że pocisków z okresu II wojny światowej na placu budowy jest dużo więcej niż tych, które pierwotnie tam znaleziono.

 

Rzecznik Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu kpt. Marek Gwóźdź przekazał w czwartek PAP, że do tej pory saperzy na placu budowy zabezpieczyli 334 pociski o średnicy 105 mm oraz 88 granatów moździerzowych. „To amunicja, która jest nieuzbrojona” – powiedział rzecznik.

 

Dodał, że w czwartek akcja saperska jest kontynuowana, a żołnierze spodziewają się, iż amunicji z okresu II wojny światowej na placu budowy przy Horbaczewskiego może być dużo więcej. „Trudno powiedzieć, czy działania tam prowadzono dziś się zakończą” – dodał kpt. Gwóźdź.(PAP)

 

autor: Piotr Doczekalski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj