Synoptyk IMGW: czwartek najcieplejszy w zachodniej części kraju; wszędzie możliwy deszcz

W czwartek możliwe są opady deszczu w całym kraju. Najcieplej będzie na zachodzie i południowym zachodzie. Tam, jak powiedziała PAP synoptyk IMGW Agnieszka Prasek, temperatura dojdzie do 9 stopni Celsjusza.

Czwartek zapowiada się na dzień z zachmurzeniem umiarkowanym na wschodzie kraju. Na pozostałym obszarze, jak powiedziała PAP Agnieszka Prasek z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, zachmurzenie duże z lokalnymi przejaśnieniami na południu.

 

Możliwe są opady deszczu w całym kraju.

 

„Temperatura maksymalna wyniesie od 2 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, ok. 5 stopni w centrum, do 9 stopni na zachodzie i na południowym zachodzie. Tam będzie najcieplej” – zaznaczyła Prasek.

 

Wiatr powieje z południa i południowego zachodu. Na wschodzie będzie słaby, na pozostałym obszarze umiarkowany, na zachodzie i północnym zachodzie okresami porywisty.

 

Noc z czwartku na piątek zapowiada się z zachmurzeniem dużym, z lokalnymi przejaśnieniami na wschodzie.

 

Spodziewane są opady deszczu. Na północnym wschodzie i na krańcach południowych prognozowane są opady deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu. „Może się też pojawić na północnym wschodzie” – uściśliła synoptyk IMGW.

 

„Temperatura minimalna wyniesie od minus 2 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, ok. 2-3 stopni w centrum, do 5 stopni na południowym zachodzie. Tam będzie najcieplej” – przekazała synoptyk IMGW.

 

Wiatr słaby, na północy okresami umiarkowany i chwilami porywisty, z kierunków południowo-wschodnich i południowych.

 

Z prognoz wynika, że z każdym dniem będzie chłodniej. W weekend mogą się pojawić opady deszczu ze śniegiem i śniegu. W nocy ślisko, mogą się pojawić oblodzenia.(PAP)

 

autorka: Inga Domurat

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj