Była pijana i miała trzy sądowe zakazy; spowodowała kolizję wioząc trójkę dzieci

James Palinsad, CC BY-SA 2.0, Flickr

Do zdarzenia doszło pod Pieńskiem. Sprawczyni odjechała, ale policjanci szybko trafili na jej ślad. Okazało się, że 34-latka była pijana, a w przeszłości otrzymała trzy sądowe zakazy prowadzenia. Co więcej, w samochodzie wiozła troje dzieci, z czego jedno nie miało fotelika. Kobiecie grozi teraz 5 lat więzienia – przekazała kom. Agnieszka Goguł z KPP w Zgorzelcu.

Do zderzenia dwóch aut osobowych doszło na drodze wojewódzkiej numer 351 pod Pieńskiem. Sprawca jadący audi uciekł z miejsca zdarzenia. Okazało się, że jest nim 34-letnia mieszkanka powiatu żarskiego.

 

„Skierowani na miejsce kolizji policjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEED podczas dojazdu zauważyli na jednej z ulic w Zgorzelcu samochód odpowiadający temu wskazanemu w komunikacie. Funkcjonariusze zawrócili i zatrzymali go do kontroli drogowej. Jak się okazało za kierownicą samochodu siedziała 34-letnia mieszkanka powiatu żarskiego, która jechała z trójką dzieci. Jedno z nich niestety nie miało fotelika” – przekazała kom. Agnieszka Goguł z KPP w Zgorzelcu.

 

Kobieta przyznała, że na jednym z zakrętów zahaczyła o nadjeżdżający z naprzeciwka samochód. Jak się okazało, pokrzywdzona zatrzymała ją na stacji benzynowej, gdzie sprawczyni rzuciła w nią dokumentami i odjechała tłumacząc się brakiem czasu.

 

„Policjanci podczas czynności wyczuli od 34-latki zapach alkoholu. W związku z tym przeprowadzili badanie trzeźwości, które wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w jej organizmie. Na tym nie koniec przewinień kobiety. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że kierowała samochodem mając trzy sądowe zakazy prowadzenia pojazdów” – przekazała policjantka.

 

Samochód 34-latki trafił na policyjny parking, a jego właścicielka na komendę. Grozi jej nawet 5 lat pozbawienia wolności.(PAP)

 

autor: Michał Torz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj