Mularczyk: wzywam „The New European” do jak najszybszej zmiany artykułu zniesławiającego PiS i Polskę

Wzywam „The New European” do jak najszybszej zmiany artykułu zniesławiającego PiS i Polskę; stwierdzenia byłego brytyjskiego ministra stanu ds. Europy z Partii Pracy Denisa MacShane’a nie mogą pozostać bez odpowiedzi – napisał w sobotę na portalu X wiceszef MSZ Arkadiusz Mularczyk.

„To niezwykle niepokojące jak były brytyjski minister stanu ds. Europy z Partii Pracy Denis MacShane, może zniesławiać Prawo i Sprawiedliwość i Polskę, oraz że medium pozwala na publikację oczerniających wypowiedzi. PiS odrzuca te twierdzenia w możliwie najostrzejszy sposób. Wzywam +The New European+ do jak najszybszej zmiany tego tekstu. Takie stwierdzenia nie mogą pozostać bez odpowiedzi” – napisał w sobotę na portalu X wiceszef MSZ Arkadiusz Mularczyk.

 

To odpowiedź na publikację na portalu „The New European” tekstu autorstwa MacShane’a, który pisze o narracji brytyjskich mediów głównego nurtu odnośnie tendencji wzrostu poparcia dla prawicowych ugrupowań w Europie.

 

„Na szczęście tę narrację w zeszłym miesiącu przerwała porażka antyunijnej, antykobiecej, homofobicznej partii Prawo i Sprawiedliwość w polskich wyborach, choć powrót Donalda Tuska na stanowisko premiera jest wstrzymywany przez prezydenta Andrzeja Dudę” – napisał MacShane. (PAP)

 

Autor: Adrian Kowarzyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj