Wałbrzych: Policjanci prowadzą czynności ws. rozszczelnienia gazociągu

Policjanci prowadzą czynności w sprawie rozszczelnienia gazociągu w Wałbrzychu. W jego efekcie doszło tam do pożaru gazu i poparzony został pracownik – operator koparki. Pożar ugaszono po kilku godzinach.

Młodszy Aspirant Tomasz Nowak z dolnośląskiej policji poinformował PAP w sobotę, że policjanci wykonują czynności w związku z rozszczelnieniem gazociągu, do którego doszło w piątek w Wałbrzychu.

 

W efekcie rozszczelnienia doszło do pożaru gazu, ulatniającego się z gazociągu, i poparzony został operator koparki. Pożar ugaszono po kilku godzinach.

 

„Policjanci prowadzą czynności, zabezpieczają materiały, ale nie ma decyzji, czy będzie w tej sprawie prowadzone śledztwo czy dochodzenie, czy ktoś usłyszy zarzuty w tej sprawie. O tym zdecyduje prokurator” – powiedział policjant.

 

W piątek podczas prac przy magistrali niskiego ciśnienia gazu doszło do rozszczelnienia i zapłonu gazu na osiedlu Piaskowa Góra w Wałbrzychu. Przez kilka godzin strażacy zabezpieczali płonący gaz, schładzali otoczenie. Nie była konieczna ewakuacja mieszkańców, gdyż nie było zagrożenia wybuchem. Gazownikom udało się za pomocą specjalistycznego sprzętu odciąć uszkodzony fragment gazociągu.(PAP)

 

Autor: Roman Skiba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj