Prognoza pogody na 19 i 20 listopada

Jak informuje IMGW, Europa Południowa i częściowo Wschodnia jest pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze Europy pogodę kształtują niże z układami frontów atmosferycznych. Polska jest w zasięgu zatoki niżowej z okludującym się układem frontów atmosferycznych, nasuwającej się stopniowo od zachodu. Przed frontem zalegać będzie chłodna masa powietrza, za frontem napłynie cieplejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie spadać.

 

W niedzielę zachmurzenie duże. Postępujące od zachodu opady śniegu i deszczu ze śniegiem, na zachodzie kraju przechodzące w deszcz. Miejscami, ale głównie w centrum przyrost pokrywy śnieżnej o około 8 cm do 10 cm. Lokalnie możliwy marznący deszcz powodujący gołoledź. Temperatura maksymalna od 0 st. C do 3 st. C, cieplej na zachodzie od 6 st. C do 10 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny, miejscami w porywach do 55 km/h, południowo-wschodni i południowy, na zachodzie stopniowo skręcający na południowo-zachodni i zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 100 km/h, w Karpatach do 80 km/h, zamiecie i zawieje śnieżne.

 

W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie duże. Na zachodzie opady deszczu, na pozostałym obszarze deszczu ze śniegiem i śniegu. Lokalnie na wschodzie i południu możliwy marznący deszcz powodujący gołoledź. Prognozowana suma opadów deszczu lokalnie około 12 mm, natomiast przyrost pokrywy śnieżnej miejscami o około 5 cm. Gdzieniegdzie mgła ograniczająca widzialność do 500 m. Temperatura minimalna na wschodzie i w centrum od -2 st. C do 2 st. C, na zachodzie od 4 st. C do 8 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, przeważnie z kierunków południowych. W Sudetach porywy wiatru do 90 km/h, w Karpatach do 80 km/h, zamiecie i zawieje śnieżne.

 

W poniedziałek zachmurzenie przeważnie duże. Okresami opady deszczu, tylko na północnym wschodzie i w górach śniegu. Prognozowana suma opadów miejscami na zachodzie od 10 mm do 15 mm. W górach przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. Temperatura maksymalna od 5 st. C do 10 st. C, na północnym wschodzie i na Podkarpaciu od -1 st. C do 3 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu porywisty, przeważnie zachodni i południowo-zachodni, na północy z kierunków wschodnich. W Sudetach porywy do 90 km/h, w Karpatach początkowo do 80 km/h, zamiecie i zawieje śnieżne.

 

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie duże i okresami, głównie po południu, opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna około 2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie duże. Opady śniegu i deszczu ze śniegiem, od zachodu regionu przechodzące w deszcz. Przejściowo niewykluczone także opady marznące powodujące gołoledź. Temperatura minimalna 1 st. C, w ciągu nocy wzrost temperatury do 3 st. C. Miejscami ślisko! Wiatr słaby, chwilami umiarkowany, południowo-wschodni skręcający na zachodni. W dzień zachmurzenie duże. Miejscami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 7 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj