Żaryn: obecna aktywność Tomasza Kaczmarka jest kolejną próbą uzyskania przez niego bezkarności

Obecna aktywność T. Kaczmarka jest kolejną próbą uzyskania przez niego bezkarności. Jego historia oparta jest na kłamstwach – napisał w poniedziałek na platformie X zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn, odnosząc się do publikacji „Gazety Wyborczej”.

Jak przekazało biuro prasowe Ministra Koordynatora Służb Specjalnych w poniedziałkowym oświadczeniu obecna aktywność Tomasza Kaczmarka jest „kolejną próbą uzyskania przez niego bezkarności. Jego historia oparta jest na kłamstwach”.

 

Podkreśliło, że w listopadzie 2019 roku Tomasz Kaczmarek usłyszał szereg zarzutów karnych dotyczących wielomilionowych oszustw finansowych w tzw. aferze stowarzyszenia Helper.

 

„W związku z zarzutami, a także wobec braku zgody Ministra Koordynatora na zapewnienie mu bezkarności, Kaczmarek w kolejnych miesiącach rozpoczął szerzenie insynuacji przeciwko Ministrowi Mariuszowi Kamińskiemu i Maciejowi Wąsikowi – zarówno w mediach jak i prokuraturze” – podało biuro prasowe Ministra Koordynatora Służb Specjalnych.

 

Dodało, że w związku z kolportowaniem tych fałszywych oskarżeń Tomasz Kaczmarek usłyszał zarzuty dot. składania fałszywych zeznań. W tej sprawie akt oskarżenia przeciwko Kaczmarkowi wpłynął do sądu w sierpniu 2021 roku.

 

„Obecna aktywność Kaczmarka jest kolejną próbą uzyskania przez niego bezkarności. Jego historia oparta jest na kłamstwach” – czytamy w oświadczeniu.

 

Jak podała poniedziałkowa „Gazeta Wyborcza” były agent CBA i były poseł PiS Tomasz Kaczmarek chce zostać świadkiem koronnym i złożył w prokuraturze w Prokuraturze Rejonowej w Olsztynie zeznania obciążające szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego i jego zastępcę Macieja Wąsika.

 

„Zeznał, że Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik kazali mu przekazywać ściśle tajne materiały popierającym PiS dziennikarzom, by niszczyć politycznych konkurentów” – napisała „GW”. (PAP)

 

akuz/ apiech/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj