Belka mówi otwartym tekstem? Zmiany traktatowe zmniejszą szansę na rządzenie Polską przez Kaczyńskiego, a Węgrami – przez Orbana

„Zacieśnienie integracji europejskie, a takie byłyby konsekwencje ewentualnych zmian traktatowych, uczyni gangrenę polityczną w stylu Polski Kaczyńskiego, czy Węgier Orbana mniej prawdopodobną” – ocenił we wtorek podczas debaty w Parlamencie Europejskim eurodeputowany Nowej Lewicy, prof. Marek Belka.

„Proces decyzyjny w Unii Europejskiej ma ponad 20 lat. Nie było wtedy pandemii, nie było wojny na naszych wschodnich rubieżach, nie było kryzysu energetycznego i konieczności harmonizacji niektórych elementów polityki energetycznej. Mało komu przychodziło do głowy, że członkostwo Ukrainy i może Mołdowy w Unii Europejskiej jest za rogiem” – mówił Belka.

„Świat się zmienia, Unia także musi się zmieniać. Dyskusja na temat reform jest konieczna. Dziś dyskutowany głos PE brzmi donośnie i idzie daleko. Dla niektórych za daleko. Ale zamiast bezrozumnych krzyków o utracie suwerenności należy spokojnie rozważać te ewentualne zmiany. Jedno jest pewne: zacieśnienie integracji europejskiej, a takie byłyby konsekwencje ewentualnych zmian traktatowych, uczyni gangrenę polityczną w stylu Polski Kaczyńskiego, czy Węgier Orbana mniej prawdopodobną” – oświadczył europoseł z Łodzi. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj