Bochenek: jeżeli Trzecia Droga i Lewica doprowadzą do tego że premierem zostanie Tusk, to będą mieli potężny grzech na swoim sumieniu

Dzisiaj, jeżeli szczególnie Trzecia Droga i Lewica dopuściły do sytuacji, ze premierem miałby być Donald Tusk, to mieliby potężny grzech na swoim sumieniu. Dlatego, że doprowadziliby do pewnego rodzaju oszustwa swoich wyborców – powiedział na antenie Radia Plus rzecznik PiS Rafał Bochenek.

Rzecznik PiS wyjaśnił, że przecież ludzie, którzy głosowali na Lewicę czy na Trzecią Drogę to nie głosowali na te partie po to, żeby premierem został Donald Tusk. „Gdyby chcieli, żeby Tusk został premierem, to by zagłosowali na Platformę Obywatelską” – dodał.

 

Bochenek pytany był też o to, kogo premier Morawiecki zaprosi do tworzenia nowego rządu.

 

„Pan premier systematycznie rozmawia z kolejnymi osobami. Chce postawić na nowe postaci. Rozmowy prowadzone są z politykami z różnych partii tych, które dzisiaj rzekomo tworzą jakąś większość sejmową a mimo wszystko w kuluarach bardzo często pojawiają się głosy, że jednak mało ich łączy światopoglądowo i programowo to środowisko, które próbuje wokół siebie stworzyć Donald Tusk” – ocenił rzecznik PiS.(PAP)

 

autorka: Marta Stańczyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj