Europoseł Legutko: jeśli reforma traktatów zostanie zrealizowana, to państwa członkowskie Unii będą mieć mniej władzy, niż niemieckie landy

legutko.jpg
fot: youtube

W propozycji zmian traktatów UE chodzi o zagrabienie kompetencji państw członkowskich; jeśli ta reforma zostanie zrealizowana, to kraje członkowskie będą mieć mniej władzy, niż niemieckie landy – oświadczył we wtorek w PE w Strasburgu podczas debaty o reformie traktatów unijnych eurodeputowany PiS profesor Ryszrad Legutko.

„To sprawozdanie jest dowodem na to, jak niebezpieczna stała się Unia. Przypomina to historię doktora Frankensteina, który chciał stworzyć cudowną istotę, a stworzył potwora. Chodzi tu o zagrabienie wszystkich ważnych kompetencji państw członkowskich. Jeśli ta reforma zostanie zrealizowana, to państwa będą mieć mniej władzy, niż niemieckie landy” – ostrzegł Legutko.

„Za kogo wy się uważacie? Nie macie inicjatywy legislacyjnej, za co dziękujemy Bogu. Z legitymacją demokratyczną też jest problem. Chcecie rządzić całym kontynentem, a nie jesteście w stanie nawet zapewnić ciepłej wody w tym budynku” – mówił eurodeputowany, zwracając się do autorów raportu zalecającego zmiany traktatów.

Przewidywał, że państwa członkowskie, które nie chcą zmian traktatowych, staną się obiektem nacisków instytucji unijnych.

„To nie jest tak, że część tego projektu jest dobra, a część zła. Wszystko należy odrzucić i nigdy, nigdy więcej nie należy wracać do napisania tego od nowa” – podsumował Legutko. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj