Jakubiak: Tusk wpycha Polskę w ręce głupców, co nie może przynieść nic dobrego

Jakubiak2.jpg

Polska demokratyczna może być rozmontowana na naszych oczach. Donald Tusk wpycha Polskę w ręce głupców, co nie może przynieść nic dobrego – mówił w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja Marek Jakubiak, poseł Kukiz’15.

Od ponad tygodnia polska opinia publiczna żyje sprawą przejęcia mediów publicznych. Obecna opozycja uważa, że działania koalicji rządzącej w tej kwestii są nielegalne.

– Tutaj nie chodzi o media, tylko chodzi o sposób wykorzystywania narzędzi władzy, tutaj chodzi o to, iż tak się rozbestwiła nam świeżo powołana władza, że wychodzi na to, iż przestrzeganie przez nią konstytucji czy też ustaw jej nie obowiązuje. Wystarczy, że oni wyrażą swoją wolę w uchwale sejmowej i to się staje prawem – zwrócił uwagę Marek Jakubiak.

Polityk uważa, że może to prowadzić do rozbicia ustawy zasadniczej, co stanowi zagrożenie dla demokratycznej Polski.

– Polska demokratyczna może być rozmontowana na naszych oczach. Szczerze mówiąc, nie mam na to recepty, bo tutaj chodzi o kulturę polityczną, tutaj chodzi o wychowanie polityczne, o traktowanie Rzeczypospolitej nie jako celu samego w sobie, tylko łupu wojennego i to jest przerażające – mówił poseł Kukuz’15.

Zwrócił uwagę, że gabinet Donalda Tuska zaczął dopiero rządzić.

– A pierwsze, co zrobił, to na Święta milionowi Polaków wyłączył telewizję – ich ulubioną telewizję, co tu dużo ukrywać. (…) To jest przerażające, w jaki sposób traktuje się Polskę i Polaków – zaznaczył gość „Aktualności dnia”.

Ekipa rządząca wie, że radykalne zmiany, które chce wprowadzać, spotkają się z prezydenckim wetem, a żeby je unieważnić, potrzeba większości kwalifikowanej 3/5. Koalicja 15 października próbuje więc obchodzić prezydenta, łamiąc bezpośrednio konstytucję i ustawy.

–  Niestety co wybory nowa władza posuwa się o krok dalej w łamaniu prawa. Przecież władza wykonawcza powołana jest do tego, żeby prawa pilnować i przestrzegać. Martwi mnie bardzo milcząca pozycja władzy sądowniczej (…). Wydaje się, że w tym całym galimatiasie władza sądownicza przeszła na stronę rządową (czy już była po tej stronie wcześniej). To niepokoi i budzi frustrację – przynajmniej w mojej głowie – wskazywał rozmówca Radia Maryja.

Nie należy jednak zapominać o suwerenie, jakim jest naród.

– Suweren na to patrzy – na razie milcząco. Ale jeżeli będzie się wydzierało Polskę z rąk Polaków i będzie się przekazywało kompetencje Unii Europejskiej, jeżeli Polskę będzie się zaludniało niechcianymi u nas ludźmi przetransferowanymi z Europy Zachodniej (mówię tutaj o nielegalnych imigrantach), to powiem, że Polacy potrafią się upomnieć o swoje i Donald Tusk nie może być pewien dnia ani godziny – podkreślił Marek Jakubiak.

Polityk wyraził swój negatywny stosunek do działań Komisji Europejskiej, wskazując jednocześnie, że jest ona władzą niewybieraną przez nikogo.

– Donald Tusk wpycha Polskę – mądrą dotychczasowo – w ręce głupców, co nie może przynieść nic dobrego – zwrócił uwagę gość „Aktualności dnia”.

Całość rozmowy z Markiem Jakubiakiem jest dostępna [tutaj].

źródło: radiomaryja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj