Kownacki do Tuska: Czy wróci polityka „pieniędzy nie ma i nie będzie”?

Patrząc na to, jak były zwracane pieniądze do budżetu centralnego, jak były likwidowane jednostki wojskowe, szczególnie na ścianie wschodniej – często pod halsem łączenia, ale de facto likwidowania – patrząc na to, jak zmniejszała się liczebność polskiej armii, to można mieć poważne obawy (…), że wrócimy do starych czasów – mówił poseł Bartosz Kownacki z Prawa i Sprawiedliwości, wiceprzewodniczący Komisji Obrony Narodowej, w rozmowie z Radiem Maryja.

Od niedawna w Polsce władzę objęła ekipa Donalda Tuska. Przez ostatnie osiem lat dla rządu Prawa i Sprawiedliwości priorytetem było wzmacnianie polskiego bezpieczeństwa. Szczególnie po wybuchu wojny na Ukrainie polskie władze na uwadze miały zakup sprzętu dla polskiej armii. Jednak jaka czeka nas przyszłość po zmianach rządu? Czy wróci polityka „pieniędzy nie ma i nie będzie”? Poseł Bartosz Kownacki podkreślił, że za czasów Donalda Tuska 10 mld złotych, które miały być przeznaczone na modernizację polskiej armii, były zwrócone do budżetu centralnego.

– Patrząc na to, jak były zwracane pieniądze do budżetu centralnego, jak były likwidowane jednostki wojskowe, szczególnie na ścianie wschodniej – często pod halsem łączenia, ale de facto likwidowania – patrząc na to, jak zmniejszała się liczebność polskiej armii, to można mieć poważne obawy (…), że wrócimy do starych czasów. Nie będzie pieniędzy, a kontrakty zostaną rozwinięte – zaznaczył poseł Bartosz Kownacki.

Krzysztof Guz/radiomaryja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj