Dostałeś wiadomość SMS o wstrzymaniu przesyłki? Uważaj to może być oszustwo!

Dostałeś wiadomość SMS o wstrzymaniu przesyłki? Uważaj to może być oszustwo!
 
Oszuści stale modyfikują swoje metody działania i korzystają z praktycznie każdej okazji aby wprowadzić w błąd i wykorzystać zaufanie niczego nie podejrzewające ofiary. Modyfikując sposób swojego działania oszuści chętnie podszywają się pod firmy kurierskie i wysyłają wiadomości SMS z informacją o wstrzymaniu przesyłki. Niejednokrotnie oszuści zwracają się z prośbą o uzupełnienie danych do przesyłki w bardzo prosty sposób, poprzez kliknięcie w link załączony do wiadomości. Niczego nie świadoma ofiara jest łatwym celem dla przestępców, zwłaszcza jeśli oczekuje akurat na przesyłkę.
 
W opisanym wariancie oszuści w wiadomości SMS przesyłają link do aplikacji, które infekują telefon. Tym sposobem nieuprawnione osoby mogą wejść w posiadanie hasła do aplikacji bankowych, czy też przekierowywać SMS-y, dzięki czemu przejmują kontrolę nad konkretnym kontem bankowym. Telefony są bardzo często na celowniku oszustów ze względu na dane jakie się w nim znajdują. Otrzymane wiadomości SMS mogą zawierać różne treści, jednak cel jest zawsze taki sam – przejęcie twoich pieniędzy.
 
Policja apeluje o ostrożność i dokładne czytanie wiadomości od rzekomych operatorów czy kurierów. Poświęcenie kilku sekund na zweryfikowanie, jaką transakcję mamy zaakceptować, może uratować nas przed utratą pieniędzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj