Duda do Hołowni: panowie mają dzisiaj mandaty poselskie, które zostały im przydane przez obywateli w ostatnich wyborach i mają prawo wykonywania tych mandatów

materiały prasowe

Prezydent RP Andrzej Duda rozmawiał w poniedziałek z marszałkiem Sejmu Szymonem Hołownią na temat wygaszenia mandatów polityków Prawa i Sprawiedliwości Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Sprawa ma związek z tzw. aferą gruntową.

 

Prezydent Polski poinformował po spotkaniu, że zaproponował marszałkowi niższej izby parlamentu uznanie za skuteczne ułaskawienia obu polityków z 2015 r. Andrzej Duda wskazał, że pozwoli to na uniknięcie dalszego piętrzenia kontrowersji.

– Moje stanowisko jest jednoznaczne: prerogatywa prezydencka została skutecznie wykonana w 2015 r., wszyscy czterej panowie zostali skutecznie ułaskawieni przez prezydenta RP. To zamknęło sprawę w sposób definitywny. Tym samym nie mam żadnych wątpliwości, że panowie mają dzisiaj mandaty poselskie, które zostały im przydane przez obywateli w ostatnich wyborach i mają prawo wykonywania tych mandatów. Stanowią część ustawodawczego organu państwa, jakim jest Sejm. Zakomunikowałem to panu marszałkowi – oświadczył szef państwa polskiego.

źródło: radiomaryja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj