Kolejna wrocławianka oszukana metodą na „policjanta”

Wrocławscy funkcjonariusze odnotowali w zeszłym tygodniu kolejną seniorkę, która padła ofiarą przestępstwa na „policjanta”. Do 88-letniej kobiety zadzwonił oszust, który podając się za policjanta poinformował, że jej wnuk miał spowodować wypadek i celem zadośćuczynienia poszkodowanym potrzebne są pieniądze. W ten sposób seniorka straciła 30 tys. zł. Kolejny raz przypominamy, że policjanci nigdy nie proszą o przekazywanie żadnych pieniędzy! Bądźmy uważni i nie dajmy się oszukać!
 
Mimo wielu kampanii społecznych, komunikatów w mediach i na portalach społecznościowych nadal zdarzają się osoby, które zaufały obcym osobom przez telefon. Taki przypadek odnotowali w ubiegłym tygodniu funkcjonariusze jednego z wrocławskich komisariatów. Okazało się, że do 88-letniej kobiety zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Poinformował on seniorkę, że jej wnuczek miał spowodować wypadek drogowy i w celu zadośćuczynienia pokrzywdzonym należy przygotować odpowiednią sumę. Po pieniądze zgłosił się do starszej kobiety pewien mężczyzna, który odebrał od niej 30 tys. zł. Niestety seniorka traciła całą sumę.
W związku z tym policjanci kolejny raz przypominają i apelują:
Nie wolno przekazywać gotówki obcym osobom;
 
Policjanci nigdy nie dzwonią i nie proszą o żadne pieniądze;
Jeśli otrzymaliśmy tego typu telefon, to bądźmy pewni, że dzwoni do nas przestępca, który chce nas okraść. Niezwłocznie należy się rozłączyć i zadzwonić pod numer alarmowy 112 informując o próbie oszustwa.
Prezentujemy ponownie specjalny plakat oraz spot prewencyjny kampanii pod nazwą STOP OSZUSTOM! dotyczący podstawowych zasad bezpieczeństwa. Bądźmy ostrożni i nie dajmy się oszukać!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj