Akcja Zima – Nie bądź obojętny!

wegiel

Kilkunastostopniowe mrozy w nocy, kilkustopniowe w dzień powodują, że ryzyko wychłodzenia jest duże. Szczególnie narażone są osoby bez stałego miejsca zamieszkania, często chroniące się w pustostanach bez ogrzewania, bieżącej wody czy prądu. Nie bądźmy obojętni! Wspólnie pomóżmy takim osobom! Czasami wystarczy jeden telefon, ciepły posiłek, napalenie w piecu, a przede wszystkim poinformowanie na czas właściwych organów. Być może Twój telefon, może uratować komuś życie!

Od kilku dni panują siarczyste mrozy. Temperatura w nocy spada do kilkunastu stopni poniżej zera, natomiast w dzień podnosi się do kilku stopni na minusie i to jedynie wtedy kiedy świeci słońce. Jest to szczególnie niebezpieczne dla osób w kryzysie bezdomności, ale również dla tych mieszkających samotnie, starszych czy bezradnych. Dolnośląscy funkcjonariusze systematycznie starają się sprawdzać miejsca gdzie przebywają takie osoby i pomóc im w tym trudnym i realnie zagrażającym ich życiu i zdrowiu czasie.

Ząbkowiccy dzielnicowi wspólnie z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej odwiedzali w ostatnim czasie mieszkańców gminy Kamieniec Ząbkowicki by wspólnie pomóc przetrwać ten bardzo trudny okres. Mundurowi oprócz udzielania pomocy takim osobom, przekazują również informacje o miejscach, gdzie w tym trudnym okresie można znaleźć punkty noclegowe, ciepły posiłek czy zimową odzież.

Policjanci w ramach akcji „Zima” systematycznie sprawdzają pustostany, ogródki działkowe i często trudno dostępne miejsca, gdzie mogą znajdować się osoby w kryzysie bezdomności lub potrzebujące pomocy. Staramy się dotrzeć, wspólnie z pracownikami socjalnymi, do jak największej liczy mieszkańców powiatu ząbkowickiego, którzy z różnych przyczyn, często losowych, w tym trudnym okresie potrzebują pomocy i wsparcia.

Policjanci apelują – nie bądźmy obojętni na człowieka, który leży na ławce, przystanku autobusowym albo koczuje w altance ogrodowej. Osoby te potrzebują natychmiastowej pomocy, aby uchronić je przed wyziębieniem. Często wystarczy jeden telefon do dzielnicowego, pracowników OPS czy pod numer alarmowy 112, by uratować czyjeś zdrowie a nawet życie.

Nie bądźmy obojętni!

asp. Aleksandra Pieprzycka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj