Prawo jazdy kupił, poprzedniego dnia brał narkotyki, a wpadł, bo jechał bez zapiętych pasów – policyjna interwencja w oku kamery

domena publiczna
W ostatnich dniach grudnia informowaliśmy o kontroli drogowej, podczas której zatrzymany został 22-letni kierujący. Wrocławscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej zwrócili wówczas uwagę na mężczyznę jadącego oplem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. W trakcie prowadzonych czynności wyszło na jaw, że prowadził on auto pod wpływem środków odurzających i w dodatku nie mając do tego wymaganych uprawnień. Jakby tego było mało, mężczyzna miał przy sobie narkotyki, a dokument prawa jazdy, którym się posługiwał już na pierwszy rzut oka odbiegał wyglądem od oryginału. Dzisiaj wracamy do tej sytuacji pokazując policyjną interwencję z kamery osobistej funkcjonariusza.
 
Przypomnijmy, że dwóch policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej, w trakcie patrolu ulic Wrocławia, zwrócili uwagę na kierującego oplem. Autem podróżowały dwie osoby, z których tylko kierujący „zapomniał” zapiąć pasy bezpieczeństwa.
Zatrzymany do kontroli drogowej 22-latek swoim zachowaniem zwrócił uwagę mundurowych. Podczas czynności młody mężczyzna był zdenerwowany, a jego źrenice nie reagowały na światło. Kierujący przyznał się, że minionego wieczoru zażywał m.in. marihuanę.
Podejrzenie policjantów potwierdziło sprawdzenie przeprowadzone przy użyciu narkotestu. Badanie wskazało bowiem na obecność w jego organizmie amfetaminy/metamfetaminy oraz kannabinoidów.
Na tym interwencja się nie zakończyła, gdyż w wyniku sprawdzenia w policyjnych bazach okazało się, że 22-latek nie ma uprawnień do kierowania pojazdami, a okazane przez niego dokumenty już na pierwszy rzut oka odbiegały wyglądem od oryginału. Doświadczeni mundurowi zauważyli, że blankiet nie posiada części zabezpieczeń. Sam kierujący przyznał się, że blankiet, który wzbudził podejrzenia policjantów kupił za granicą.
Kontynuując kontrolę funkcjonariusze odnaleźli przy 22-latku zawiniątko zawierające biały proszek, a wykonany przez policjantów test wskazał, że jest to amfetamina.
Teraz o dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd. Przypomnijmy, że kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności, a za posługiwanie się podrobionym prawej jazdy nawet 5 lat więzienia.
To już kolejny raz, gdy policjanci z wrocławskiej drogówki zatrzymują kierującego popełniającego wykroczenie, a okazuje się, że ma o wiele więcej na sumieniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj