Kempa: eurokratom zależy na bardzo słabej Polsce. Robili wszystko, żeby Tusk doszedł do władzy

Przede wszystkim eurokratom zależy na bardzo słabej Polsce. Taką Polskę gwarantuje im Donald Tusk. Robili wszystko, żeby doszedł do władzy –  zwracała uwagę „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja Beata Kempa, poseł Suwerennej Polski do Parlamentu Europejskiego. Działania rządu nazwała „zamachem stanu”, wskazując na ich bezprawny charakter.

Rzecznik Komisji Europejskiej odmówił odpowiedzi na pytanie dotyczące działań rządu Donalda Tuska, stwierdzając, że KE nie komentuje bieżących wydarzeń w państwach członkowskich. Takie komentarze jednak często zdarzały się przez całe osiem lat rządów Zjednoczonej Prawicy. Zresztą nie kończyło się na słowach. Polski rząd potępiano na debatach w Parlamencie Europejskim, w jego rezolucjach czy wyrokach Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – często bezprawnie.

– Wtedy nie przeszkadzały im żadne tłumaczenia, wartości europejskie czy jakieś inne „dyrdymały”, o których sobie na zewnątrz rozmawiali. Jako rząd Zjednoczonej Prawicy dostawaliśmy mocno pałką po głowie za to, że w sposób legalny, uzyskując mandat od społeczeństwa, wprowadzaliśmy na podstawie ustaw (…) rozwiązania, które pozwoliły na to, że dzisiaj Polska ma wzrost gospodarczy (nie jak Niemcy, które mają recesję), że Polska zadbała o polskie rodziny i polskich seniorów – zwracała uwagę Beata Kempa.

Jednak pozaustawowe, niekonstytucyjne działania obecnego rządu nie niepokoją przedstawicieli władz unijnych.

– Dzisiaj nabrali wody w usta albo wręcz popierają te bezprawne działania, bo przecież mamy wypowiedź Manfreda Webera, szefa Europejskiej Partii Ludowej (…). On wręcz (…) jest rozradowany, ucieszony – zaznaczyła eurodeputowana.

Przewodniczący EPL powiedział, że jego partia „w pełni popiera” działania koalicji rządzącej – takie jak aresztowanie prawomocnie ułaskawionych posłów – i stwierdził, że zmierzają one do „przywrócenia państwa prawa” oraz „odbudowy demokracji”.

– Przede wszystkim zależy im na bardzo słabej Polsce. Taką Polskę gwarantuje im Donald Tusk. Robili wszystko, żeby doszedł do władzy – podkreśliła europoseł Suwerennej Polski.

Beata Kempa stwierdziła, że mamy dziś do czynienia z kryzysem państwa.

– Takiego głębokiego kryzysu od czasów komuny chyba jeszcze nie było – oceniła eurodeputowana.

Obecny stan rzeczy wywołuje oburzenie i niepokój wśród prawicowych polityków z innych krajów europejskich, takich jak Węgry czy Włochy.

– Tam, gdzie rośnie prawica, mogą spodziewać się dokładnie tego samego. U nas jest absolutnie zamach stanu, działania bezprawne – zwróciła uwagę rozmówczyni Radia Maryja.

Zdaniem europoseł wszystko wskazuje na to, że działania Donalda Tuska zmierzają do wprowadzenia w Polsce „zamordyzmu i dyktatury”.

Całość rozmowy z Beatą Kempą jest dostępna [tutaj].

 

radiomaryja.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj