Kolejni mieszkańcy Wrocławia oszukani

pixabay.com
Dzwoni do ciebie ktoś podający się za policjanta i mówi, że twoje pieniądze są zagrożone i trzeba je przekazać w bezpieczne miejsce, a może ktoś z rodziny miał spowodować wypadek drogowy i należy dać na adwokata, żeby uniknąć odpowiedzialności karnej… Takich sposobów i metod działania oszustów jest niestety coraz więcej. Przestępcy mają jeden cel – wyłudzić od nas jak najwięcej pieniędzy. Pamiętajmy o tym, że nie wolno umieszczać gotówki na wycieraczkach, wyrzucać przez okno, czy przekazywać bezpośrednio osobom obcym! Obejrzyj spot i nie daj się oszukać!
 
W ostatnim czasie na terenie powiatu wrocławskiego doszło do kilku oszustw. Przestępcy najczęściej dzwonili do swoich ofiar i przedstawiali się jako policjanci podając zmyślone dane, nazwiska czy też numery identyfikacyjne lub kadrowe. Mówili, że nasze pieniądze są zagrożone, bo przestępcy chcą je zabrać i należy je jak najszybciej przekazać na bezpieczne konto lub dać wskazanej osobie.
Czasem informowali, że nasz znajomy lub krewny spowodował wypadek i żeby uniknąć odpowiedzialności karnej trzeba „zorganizować” pieniądze na adwokata. Nie ważne jak, pożyczyć, wziąć kredyt w banku, wybrać oszczędności, przekazać biżuterię…
Takich sposobów wyłudzania pieniędzy jest bardzo wiele: na policjanta, na wnuczka, na prokuratora, na adwokata, na mecenasa, czy też na pracownika banku. Można powiedzieć, że każda metoda, która działa jest wykorzystywana przez przestępców. Niestety boleśnie przekonały się o tym dwie wrocławianki w wieku 74 i 82 lat tracąc kilkadziesiąt tysięcy złotych i biżuterię.
O każdej próbie oszustwa informujmy niezwłocznie Policję dzwoniąc pod numer alarmowy 112!
Policjanci przypominają:
  • Nie wolno przekazywać obcym osobom żadnych pieniędzy!
  • Nie wolno udostępniać swoich danych służących do logowania np. do kont bankowych, czy też komunikatorów społecznościowych!
Policjanci kolejny raz apelują i ostrzegają przed oszustami. Zachęcamy do obejrzenia krótkiego spotu dotyczącego podstawowych zasad bezpieczeństwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj