POSŁOWIE DEBATOWALI NAD BIEŻĄCYMI DZIAŁANIAMI RZĄDU. K. SZCZUCKI Z PIS: POLSKA STAŁA SIĘ SŁABYM PAŃSTWEM SILNYCH LUDZI, KTÓRZY NISZCZĄ KOLEJNE INSTYTUCJE

sejm robert.jpg

Krzysztof Szczucki, poseł Prawa i Sprawiedliwości, podkreślił, że Polska stała się słabym państwem silnych ludzi, którzy niszczą kolejne instytucje. W Sejmie odbyła się debata nad informacją bieżącą na temat zmian w mediach publicznych i Prokuraturze Krajowej oraz zatrzymania i aresztowania Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika.

Z wnioskiem w tej sprawie zgłosili się politycy Prawa i Sprawiedliwości. Poseł Krzysztof Szczucki, przedstawiciel wnioskodawców wskazywał, że w ostatnich tygodniach mamy do czynienia w naszym kraju z systemowym bezprawiem.

– Jeżeli depcze się prawa opozycji i milionów Polaków popierających ją, których wy nazywacie problemem, to jakie gwarancje dla swoich praw mogą mieć poszczególni obywatele? Na jakiej podstawie polscy obywatele mogą zakładać, że jutro silni ludzie nie wejdą do innych redakcji telewizyjnych, nie wejdą do innych przedsiębiorstw czy prywatnych domów? Nie ma żadnych gwarancji. Musicie, drodzy Państwo, pamiętać, że myślenie „mnie to nie dotyczy” jest daleko idącym błędem. Obiecaliście, iż usuniecie barierki, a od kilku tygodni nie robicie nic innego, tylko budujecie kolejne bariery między ludźmi – mówił poseł Krzysztof Szczucki.

źródło: Radio Maryja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj