Sąd oddalił wniosek o wpis likwidacji Polskiego Radia

W poniedziałek sąd rejestrowy oddalił wniosek o wpis likwidacji Polskiego Radia S.A. do Krajowego Rejestru Sądowego. „Postawienie mediów publicznych w stan likwidacji jest nielegalne” – zaznaczył w mediach społecznościowych Krzysztof Szczucki, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Poseł Krzysztof Szczucki opublikował na portalu X postanowienie Sądu Rejonowego w Warszawie w sprawie wniosku o wpis likwidacji Polskiego Radia do Krajowego Rejestru Sądowego. Sąd rejestrowy oddalił wniosek.

„Postawienie mediów publicznych w stan likwidacji jest nielegalne. (…) Panie Bartłomieju Sienkiewicz, niech pańscy ludzie jak najszybciej opuszczą spółki medialne!” – napisał Krzysztof Szczucki.

W mediach społecznościowych pojawiły się inne komentarze dotyczące tej decyzji.

„Neo-likwidator nie ma już jakiejkolwiek podstawy do tego, by dalej zarządzać spółką” – ocenił Mariusz Błaszczak, szef klubu parlamentarnego PiS.

„Kolejna widowiskowa porażka Sienkiewicza. Sąd rejestrowy potwierdza to, o czym mówiliśmy od tygodni – wniosek o wpis likwidacji oraz likwidatora Polskiego Radia jest bezprawny i podlega oczywistemu oddaleniu. Czekamy na analogiczne orzeczenia w sprawie TVP i PAP” – podkreślił Marcin Romanowski, poseł Suwerennej Polski.

„Sąd rejestrowy odmówił postawienia Polskiego Radia w stan likwidacji. Oznacza to, że narzucone przez podpułkownika Sienkiewicza władze Polskiego Radia działają bezprawnie. Ludzie podający się za zarząd Polskiego Radia nie mają żadnych podstaw prawnych do np. wydawania decyzji personalnych lub decyzji finansowych. Powinni natychmiast opuścić gabinety w Polskim Radiu” – zauważyła europoseł Beata Szydło.

W odpowiedzi na postanowienie Sądu Rejonowego w Warszawie Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wydało komunikat.

„Wpis referendarza sądowego Karoliny Ilczuk w Krajowym Rejestrze Sądowym, odmawiający ujawnienia otwarcia likwidacji Polskiego Radia S.A., nie wywołuje skutków prawnych powodujących zmianę statusu Spółki i jej władz. Polskie Radio S.A. jest nadal w stanie likwidacji na podstawie uchwały Walnego Zgromadzenia Spółki (WZA) z dnia 27 grudnia 2023 roku, na którym Skarb Państwa posiadający 100 proc. akcji w kapitale zakładowym reprezentował zgodnie z prawem Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego” – czytamy w informacji resortu zamieszczonej w mediach społecznościowych.

radiomaryja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj